Web Analytics
More
  Reklāma

  Apple vienojas ar Shutterstock par attēlu izmantošau mākslīgā intelekta trenēšanai

  Jaunākie raksti

  Tuvojoties iOS 18 pirmajai izziņošanai jūnija sākumā, atklājusies informācija, ka Apple jau kādu laiku ir noslēgusi sadarbību ar Shutterstock, lai oficiāli izmantotu tajā pieejamās bildes mākslīgā intelekta trenēšanai.

  Sākotnēji nozares uzņēmumi izmantoja tīmekļa lapu nolasīšanu, lai iegūtu datus mākslīgā intelekta modeļu trenēšanai. Tomēr tas radīja daudz jautājumu par autortiesībām, līdz ar to šobrīd jomā notiek dažādu sadarbību veidošana, lai oficiāli iegūtu nepieciešamos datus. Tāpēc atklājusies informācija, ka arī Apple 2023. gada sākumā noslēgusi sadarbību ar Shutterstock.

  Reklāma
  Advertisement

  Darījuma summa tiek lēsta no 25 līdz 50 miljoniem dolāru, un Apple nav vienīgais uzņēmums, kas tādu noslēdzis. Saistībā ar Shutterstock tiek minēti arī Meta, Google un Amazon. Tāpat tiek runāts par to, ka Apple vēlas iegūt šādu informāciju arī no dažādiem ziņu publicētājiem.

  Mākslīgā intelekta attīstības laikā viens no galvenajiem resursiem ir informācijas iegūšana, kas daļai uzņēmumu pavērusi jaunus peļņas avotus. Taču joprojām ir liela neskaidrība ar gaidāmo iOS 18 versiju, un kā Apple savos produktos grasās ieviest mākslīgo intelektu, jo redzams, ka uzņēmums šobrīd iet nopakaļ saviem konkurentiem.

  Avots9TO5Mac
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma