Web Analytics
More
  Reklāma

  Ārsti operācijas laikā izmanto “Apple Vision Pro” viedās brilles

  Jaunākie raksti

  Janvāra beigās tirdzniecībā nonāca “Apple” viedās brilles “Vision Pro“. Pa šo laiku lietotāji atklājuši daudz un dažādus pielietojumus šai ierīcei. Būtiski, ka tā nav domāta tikai satura patērēšanai, bet arī ļauj paveikt praktiskākas lietas. Piemēram, ārstu komanda Kromvelas slimnīcā Londonā mugurkaula operācijas veic ar “Vision Pro” palīdzību, apliecinot, ka šīm viedajām brillēm ir labs potenciāls kā medicīnā izmantojamai ierīcei.

  Paši ārsti operāciju laikā nelietoja brilles, tās nesāja medmāsa, gatavojoties procedūrām. “Vision Pro” tika izmantotas, lai skatītu virtuālos ekrānus, kas uzstādīti operāciju zālē, ķirurģijas instrumentus un uzraudzītu operācijas gaitu.

  Reklāma
  Advertisement

  Šīs brilles tika izmantotas kopā lietotni, ko izstrādājis “eXeX”. Uzņēmums izstrādā mākslīgā intelekta lietotnes, kas paredzētas ķirurgiem. Viens no Kromvelas slimnīcas ārstiem Saids Aftabs paziņojumā presei norādījis, ka tā esot patiesa privilēģija būt pirmajai komandai Eiropā, kas izmanto šo programmatūru ķirurģijā.

  Jāpiezīmē, ka šobrīd izstrādāta jau virkne medicīnas lietotņu, kas domātas “Apple Vision Pro” un palīdz ārstiem ikdienas darbā. Piemēram, uzņēmums “Stryker” radījis lietotni “myMako”, kas palīdz izstrādāt ķirurģiskus plānus gūžas un ceļa locītavas protezēšanai, izmantojot 3D modeļus un citus rīkus. Viedās brilles arī aktīvi tiek izmantotas apmācībās un praksē.

  Pirmie iespaidi par Apple Vision Pro paplašinātās realitātes brillēm

  AvotsGizmodo
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  2 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Usinss
  14.03.2024 10:44

  Hololens jau pirms 6 gadiem darīja. Neaizgāja. Redzēs vai apple spēs atdzīvināt.

  nedarata
  14.03.2024 11:20

  Virsrakstā “ārsti” vietā jābūt medmāsai.

  Reklāma