Web Analytics
More
  Reklāma

  Volocopter saņem nepieciešamās atļaujas lidojošo taksometru ražošanai Eiropā

  Jaunākie raksti

  Lai arī mēs vēl neesam tikuši līdz skaļi sasolītajiem pašbraucošajiem taksometriem, jau priekšā ir nākamās tehnoloģijas, kas sola lidojošus taksometrus. Par šādiem lidaparātiem runā jau daudzus gadus, bet beidzot notiek arī kaut kādas aktivitātes, kas tos pietuvina realitātei.

  Piemēram, vācu urbānās gaisa mobilitātes (Urban Air Mobility, jeb UAM) uzņēmums Volocopter informē, ka ir saņēmis visas nepieciešamās atļaujas, lai varētu uzsākt elektrisko vertikālās pacelšanās un nolaišanās (eVTOL) lidaparātu masveida ražošanu šajā valstī. Šī nozare ir ļoti regulēta, tāpēc tas ir liels sasniegums šim uzņēmumam.

  Reklāma

  Volocopter izstrādātais VoloCity lidaparāts vizuāli izskatās pēc helikoptera virs kura izvietoti vairāki elektriski darbināti propelleri. Tas ļauj lidaparātam vertikāli pacelties un nolaisties, kas ir īpaši svarīgi ņemot vērā eVTOL paredzamo pamata pielietojumu – cilvēku transportēšanu apdzīvotās vietās. Jau tagad Volocopter radītie lidaparāti noteiktās vietās pasaulē drīkst lidot virs apdzīvotām vietām un ļoti iespējams, ka šie lidaparāti jau tiks izmantoti šovasar Parīzē notiekošajās Olimpiskajās spēlēs.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  2 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Krotow
  03.03.2024 16:03

  Labi labi, tagad pūlī ne tikai iebrauks, bet arī iekritīs :P

  Biteme
  03.03.2024 16:51
  Reply to  Krotow

  Atsevišķos pūļos nemaz nenāktu par skādi!

  Reklāma