Web Analytics
More
  Reklāma

  “OpenAI” vadītājs atklājis, ko sagaidīt no “GPT-5” MI modeļa

  Jaunākie raksti

  Ir pagājis kāds laiks, kopš “OpenAI” izlaida savu mākslīgā intelekta (MI) modeli “GPT-4”, tāpēc tikai loģiski, ka parādās interese par nākamās paaudzes modeli. “OpenAI” vadītājs Sems Altmens nesen devis mājienus, ko varētu sagaidīt no jaunā “GPT-5” modeļa.

  No 12. līdz 14. februārim Dubaijā notikušajā samitā “World Government Summit 2024” Altmens pāris vārdos ieskicēja jauno “GPT-5” modeli. Galvenais, ko varēja izlobīt no viņa teiktā, ir tas, ka šis modelis “būs gudrāks” un varēs ar uzdevumu tikt galā labāk nekā iepriekšējie modeļi un principā būs labāks visās jomās.

  Reklāma

  Lai arī pagaidām nav atklāts, kad tiks izlaists “GPT-5”, klīst baumas, ka tas būs multimodāls jeb varēs apstrādāt dažāda veida datus, kā tekstu, attēlus, video, audio un iznāks jau šajā gadā. “OpenAI” partneris “Microsoft” arī norādījis, ka “GPT-5” varētu būt spējīgs atšifrēt pat 3000 gadus senu valodu, ko līdz šim nevienam nav izdevies saprast. Pagaidām tas arī viss, ko var pateikt par šo MI modeli.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  4 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Zemene
  20.02.2024 23:12

  GPT-4 ārsta rokrakstu izlasīt nespēj.

  ViccIs
  21.02.2024 10:20

  Chat gpt4 diezgan smuki izstāstīja jaunumus par chat gpt5

  geksis
  21.02.2024 13:10

  virsraksts – ““OpenAI” vadītājs atklājis, ko sagaidīt no “GPT-5” MI modeļa”
  teksts – “Galvenais, ko varēja izlobīt no viņa teiktā, ir tas, ka šis modelis “būs gudrāks” un varēs ar uzdevumu tikt galā labāk nekā iepriekšējie modeļi un principā būs labāks visās jomās”

  Vispār jau no jebkuras programmas tiek sagaidīts, ka tā būs labāka par iepriekšējo. Tāpēc rodas jautājums ko tad tādu atklāja “OpenAI” vadītājs kas nebūtu pašsaprotami un kāpēc tas nav pieminēts rakstā?

  Bats
  21.02.2024 19:29

  Pieņemsim, ka GPT-5 iztulkos kādu 4000 gadus vecu manuskriptu. Kā mēs pārliecināsimies par to, ka tas nav izfantazējis kaut ko pilnīgi aplamu, ja mums nav bijuši iepriekš iztulkotu šīs valodas manuskriptu dati, ar ko šo trenēt?

  Reklāma