Web Analytics
More
  Reklāma

  Latvijā biežāk izvēlas interneta sūtījumu piegādi paku skapjos, Eiropā uz mājām

  Jaunākie raksti

  Starptautiskā sūtījumu piegādes uzņēmuma Geopost ikgadējā e-komercijas tirgus pētījumā secināts, ka pērn līdz ar augsto inflāciju un pirktspējas pasliktināšanos vairumā Eiropas valstu, tostarp arī Latvijā, kopējais e-komercijas apjoms ir nedaudz samazinājies, bet patstāvīgo e-pircēju skaits saglabājies stabils. Iepērkoties internetā 72% pircēji visvairāk novērtē iespēju ietaupīt laiku, 64% saskata iespēju ieekonomēt līdzekļus, bet 52% pircēju atzīst, ka internetā ir pieejams viss nepieciešamais un nav nepieciešams doties iepirkties klātienē.

  “Lai gan inflācija ir nedaudz sabremzējusi e-komercijas attīstības tempu, kopējais apjoms ir saglabājies stabils. Tiesa gan Latvijas kopējie rādītāji nedaudz atpaliek no vidējiem Eiropas valstu e-komercijas rādītājiem, tai pašā laikā, Latvijā ir izveidojusies stabila patstāvīgo e-pircēju bāze 45%, kas veic vidēji 4 pirkumus mēnesī, veidojot 88% no kopējā interneta pirkumu apjoma. Līdzīgi kā citviet Eiropā, iepērkoties internetā, pircēji arvien lielāku nozīmi piešķir preces cenai un piegādes ērtībai, līdz ar to pērn audzis sūtījumu apjoms paku skapju tīklā, kļūstot par iecienītāko sūtījumu piegādes veidu Latvijā. 69% pircēju izvēlas sūtījumu piegādi caur paku skapi, jo uzskata, ka tas ir ērti, vienkārši un droši. Tā rezultātā DPD Latvija šogad  plāno investēt Pickup paku skapju tīkla paplašināšanā un modernizācijā, nodrošinot ērtu un elastīgu sūtījumu piegādi visā Latvijas teritorijā,” norāda Jānis Grants, DPD Latvija valdes priekšsēdētājs.

  Reklāma

  Mainās pircēju paradumi – mazāk pērk skaistumkopšanas un modes preces, biežāk pārtiku un medikamentus

  Lai gan Latvijā joprojām populārākā interneta pirkumu preču kategorija ir skaistumkopšanas preces (47%), pērn tās kritums ir par -15%, salīdzinot ar Geopost pētījuma rādītājiem gadu iepriekš. E-pircēji arvien biežāk tiešsaistē izvēlas iegādāties pārtikas preces (45%) un medikamentus (44%), kur kategoriju pieaugums ir +7%. Savukārt apģērbu (36%) un apavu (42%) kategorijām ir kritums par -8%. Vienlaikus 62% iedzīvotāju atzīst, ka noteicošs izvēles kritērijs pirkumam internetā ir cena. Tāpat Latvijas iedzīvotāji labprāt izvēlas iespēju iepirkties arī ārvalstu interneta veikalos (81%), pamatojot to ar izdevīgākas cenas piedāvājumu (57%),  galvenokārt Ķīnas (62%), Vācijas (39%) un Lietuvas (32%) interneta veikalos.

  69% interneta pirkumu tiek piegādāti caur paku skapju tīklu

  Pētījuma rezultāti liecina, ka e-komercijā būtiska loma ir ērtai, paredzamai un elastīgai sūtījumu piegādes nodrošināšanai, ko izvēlas pircēji. Eiropas valstīs, tostarp arī Latvijā iedzīvotāji augstu novērtē dažādas sūtījumu piegādes iespējas, izvēloties sev ērtāko un piemērotāko risinājumu. Latvijā 69% e-pircēju izvēlas sūtījumu saņemt uz paku skapi, kamēr Eiropas valstīs lielāku priekšroku dod sūtījumu saņemšanai uz mājām (79%), bet paku skapi Eiropā prioritāri izvēlas tikai 23% regulāro e-pircēju. Tai pat laikā Latvijā mazliet vairāk kā puse jeb 51% izvēlas sūtījumu piegādi arī ar kurjeru uz mājām, bet gadu no gada samazinās e- pircēju izvēle pirkumu izņemt pastā, pērn kritums par -12%.

  69% regulāro e-pircēju ir svarīga piegādes elastība un prognozējamība par konkrētu pirkuma saņemšanas laiku pat vienas stundas ietvaros. Tāpat e-pircēji novērtē dažādu sūtījumu piegādes pakalpojumu sniedzēju izvēli, biežāk priekšroku dodot tieši zināmiem sūtījumu piegādes uzņēmumiem (59%), kas sniedz pārliecību par sūtījuma piegādes kvalitāti, drošību un klientu servisa nodrošināšanu. Interesanti, ka arvien vairāk sūtījumu piegādes tiek veiktas uz ārpus mājas lokācijām (77%), piemēram, paku skapjiem, sūtījumu izņemšanas vietām un tirdzniecības vietām, kas apliecina sūtījumu piegādes uzņēmumu elastību un spēju pielāgoties iedzīvotāju ikdienas ritmam un vajadzībām.

  Līdz ar to, lai nodrošinātu strauji augošo pieprasījumu pēc sūtījumu piegādēm uz paku skapju tīklu, DPD Latvija arī šogad plāno turpināt darbu pie DPD Pickup paku skapju tīkla paplašināšanas, uzstādot vairāk nekā 50 jaunus DPD Pickup paku skapjus visā Latvijas teritorijā.

  DPD Latvija jau šobrīd nodrošina plašāko paku skapju tīkla pārklājumu un sūtījumu piegādes uz vairāk nekā 300 DPD Pickup paku skapjiem visā Latvijas teritorijā, kā arī veic starptautiskas sūtījumu piegādes uz DPD Pickup paku skapjiem citviet Eiropā.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  12 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Zxi
  14.02.2024 16:06

  Es arī Latvijā sūtīju uz pakomātu, bet tagat Eiropā uz mājām, jo šeit es varu paļauties, ka pie durvīm atstāto paku nenozags.

  Krotow
  14.02.2024 17:03
  Reply to  Zxi

  Atkarīgs no saņēmēja vajadzībām. Man ērtak izņemt no pakomāta, jo pa ceļam uz darbu un mājās visiem nav jāzina, kas pakā iekšā.

  Robčiks
  14.02.2024 21:42
  Reply to  Zxi

  Nestāsti muļķības. Nozags tapat kā jebkurā citā valstī.
  Nebūsi mājās, kurjers nodos paciņu atpakaļsūtīšanai.
  Starpcitu, paciņu pie durvīm neviens tev neatstās. Tu neesi parakstījies par saņemšanu.

  Skābene
  15.02.2024 07:57
  Reply to  Robčiks

  Mums tas kurjers tik neprognozējams, ka nevar tak visu darba dienu sēdēt mājās un gaidīt, kad šis ieradīsies! Privātmājā vēl var atstāt pie durvīm, bet kaut kādā daudzstāvu mājas kāpņutelpā atstāt paciņu nebūtu prātīgi.

  Pēteris
  15.02.2024 09:33
  Reply to  Skābene

  Tikai vienīgi, ja tu neslēdz sētas vārtiņus ciet, jo mēs nedzīvojam ASV, kur gandrīz nevienam nav sētas (atskaitot bagātos cilvēkus, kuri dzīvo iekš gated community). Vai arī, ja kurjers nemetīs tavu paciņu pāri sētai

  Slais
  15.02.2024 18:40
  Reply to  Skābene

  Ja normāls padārgs jaunais projekts, tad ir ok, mierīgi pie dzīvokļa durvīm var atstāt. Protams arī tur visādi āksti nereti iemitinās.

  Biteme
  15.02.2024 19:01
  Reply to  Slais

  Puse no dzīvokļiem – uz īri, ej nu zini kas tur šomēnes dzīvo.

  Sergejs
  15.02.2024 13:01
  Reply to  Robčiks

  Atkarīgs no kompānijas, laikam. Man Itella atstāja (pats vainīgs, nebiju tai dienā sazvanāms un nebiju izdarijis laicīgi izvēli lai sūta uz pakomātu), tik ne gluži pie durvīm bet pie privātmājas loga, meklēt gāju jo ieraudziju trakerī ka ir atzīme piegādāts, būtu tai vakarā snidzis tag ilgi meklētu😁
  Citādi pakomāts – ieskrienu savākt tad kad man ērtāk, bez liekas zvanīšanās un savstarpējās gaidīšanas, gan man gan kurjeram ērti.

  Slais
  15.02.2024 18:42
  Reply to  Sergejs

  Pakomātos arī ne visu var atstāt. Ziemā tie taču nav apsildāmi, savukārt vasarā nedzesējas. Citādāk dēļ pakomātu popularitātes protams ir ērti.

  Krotow
  15.02.2024 18:52
  Reply to  Slais

  Laukos esot bijis mēģinājums caur Omniva pakomātu bites sūtīt.

  rudzu rikas
  15.02.2024 00:38

  Visādus sīkumus parasti arī pārvirzu/sūtu uz skapjiem, kas tuvumā. Tas ir ērti. Nav jāčakarējas ar kurjera gaidīšanu.

  Letiņš
  15.02.2024 13:24
  Reply to  rudzu rikas

  Vienigā latvānijas problēma, ka tuvākais skapis mēdz būt ļoti tālu ! Tas par LP !

  Reklāma