Web Analytics
More
  Reklāma

  Maska uzņēmums “xAI” cer piesaistīt vairākus miljardus dolāru un konkurēt ar “OpenAI”

  Jaunākie raksti

  Mākslīgā intelekta (MI) jomai turpinot strauji attīstīties, arī Īlona Maska uzņēmums “xAI” aktīvi meklē finansējuma piesaistes iespējas. MI startaps, kura mērķis ir “izprast Visuma patieso būtību”, šobrīd risina sarunas par finansējuma piesaisti 6 miljardu dolāru apmērā. Tas būtu milzīgs ieguvums uzņēmumam, kura mērķis paralēli ir konkurēt ar “OpenAI” ģeneratīvā MI modeļu izstrādes jomā.

  “xAI” mērķis ir sasniegt 20 miljardu ASV dolāru vērtību, kas noliktu to vienā plauktiņā ar “OpenAI” un padarītu krietni pievilcīgāku tirgū. Uzņēmums jau ir laidis klajā savu pirmo produktu – čatbotu “Grok” – un turpina attīstīt savu MI tehnoloģiju.

  Reklāma

  Lai piesaistītu vēlamo finansējuma apmēru, Masks ir gatavs runāt ar investoriem no visas pasaules, tostarp Honkongas. Tiesa, šāds solis Honkongas gadījumā varētu radīt dažādus riskus, tostarp bažas par ģeopolitisko spriedzi.

  Kamēr Maska vadītais “xAI” cenšas paspīdēt investoru acīs un piesaistīt pirmos miljardus, “OpenAI” jau ir atzīmējies ar 13 miljardu ASV dolāru investīcijām. Tāpat arī citi MI startapi, piemēram, “Anthropic” un “Cohere” jau pamanījušies iegūt finansējumu no tādiem tehnoloģiju milžiem kā “Google”, “Amazon” un Silīcija ielejas lielākajām riska kapitāla grupām.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Tasesmues
  28.01.2024 12:02

  Varbūt tikai nosapņoju, bet vai tik pats ElMusko netvītoja, ka tā nav patiesība… 🤔
  Slinkums tagad meklēt

  Reklāma