Web Analytics
More
  Reklāma

  Latvijas jaunuzņēmums “Supliful” saņem līdz 2 miljonu eiro aizdevumu un plāno nākamo gadu noslēgt ar 50 miljonu dolāru apgrozījumu

  Jaunākie raksti

  Latvijas jaunuzņēmums “Supliful”, kas nodarbojas ar kosmētikas, uztura bagātinātāju un pakotās pārtikas produktu ražošanu un piegādi pēc pasūtījuma, vienojies, ka iespējkapitālfonds “FlyCap” izsniegs tam mezanīna aizdevumu līdz diviem miljoniem eiro. Nauda tiks ieguldīta, lai nākamajā gadā desmitkāršotu apgrozījumu, un tas sasniegtu 50 miljonus dolāru.

  “Līdz šim mēs esam piesaistījuši savam apgrozījumam un izaugsmei neraksturīgi maz investīciju – kopā 1,9 miljonus eiro. Lielākoties – no biznesa eņģeļiem Igaunijā. Esmu runājis ar ļoti daudziem iespējkapitāla fondiem, bet pašlaik lielākā daļa ir gatava ieguldīt tikai programmatūras biznesos. Neskatoties uz to, ka mums ir ļoti līdzīgs izaugsmes temps, neesam spējuši ieinteresēt iespējkapitāla investorus. Taču nākamgad ir plānota desmitkārtīga uzņēmuma izaugsme. Mums ir nepieciešams finansējums, kas palīdzētu sasniegt mūsu mērķus,” saka uzņēmuma “Supliful” līdzdibinātājs Mārtiņš Lasmanis.

  Reklāma

  2021. gadā “Supliful” apgrozīja 200 000 dolāru. 2022. gadā apgrozījums sasniedz 800 000 dolāru. Bet šo gadu uzņēmums plāno noslēgt ar apgrozījumu aptuveni 5 miljonu dolāru apmērā. “Supliful”  ne reizi nav novērtēts, tāpēc tā vērtība nav zināma. Iepriekš investīcijas ir saņemtas tā saucamajā “safe note” formā. Tas nozīmē vienošanos starp jaunuzņēmumu un investoru, ka investors kaut kad nākotnē varēs iegādāties uzņēmuma daļas un par labāku cenu salīdzinājumā ar to, kas tobrīd tiks piedāvāta citiem investoriem.

  Mezanīna aizdevuma sauc arī par maznodrošinātu aizdevumu. Salīdzinot ar banku kredītu, mezanīna finansējuma izsniedzēji neprasa nodrošinājumu nekustamo īpašumu vai citu likvīdu aktīvu formā. Attiecīgi šādu kredītu risks ir augstāks kā parastam kredītam, kas arī atspoguļojas augstākos kredītu procentos. Taču M. Lasmanis uzsver, ka priekšrocība ir fakts, ka nav jāizsniedz uzņēmuma daļas apmaiņā pret aizdevumu. Turklāt var turpināt iesākot investoru piesaistes procesu.

  “”FlyCap” izlēma finansēt “Supliful”, jo tas ir strauji augošs IT uzņēmums. To vada profesionāla un ļoti strādīga komanda. Tāpat arī svarīgi ir tas, ka “Supliful” ir sasniedzis tādu attīstības fāzi, kurā spētu strādāt ar peļņu, bet turpmākās straujās attīstības vārdā fokuss nākamajā gadā arī varētu nebūt peļņas maksimizēšana. “FlyCap” arī saskata lielas izaugsmes iespējas šajā nozarē, ko mēs saucam par radītāju ekonomiku (“creator economy” – angļu val.), kad jebkurš cilvēks no nulles var kļūt par nozīmīgu satura ražotāju sociālajos medijos, kā arī pārdot dažādus produktus ar paša izdomātu prečuzīmi, un darīt to veiksmīgi. Mēs saskatam lielas perspektīves šajā virzienā,” saka “FlyCap” partneris Jānis Skutelis.

  “Supliful” ir jaunuzņēmums, kas palīdz e-komercijas jomā strādājošiem uzņēmējiem uzsākt un pārvaldīt savu kosmētikas, uztura bagātinātāju vai pakotās pārtikas biznesu. “Supliful” strādā ASV tirgū kopš 2022. gada oktobra. Divu gadu laikā tas ir apgrozījis vairāk kā 5 miljonus dolāru un izsūtījis vairāk kā 200 000 produktu savu klientu vārdā. Komandā šobrīd aktīvi darbojas gandrīz 40 profesionāļi no visas pasaules. “Supliful” galvenā mītne un vairāk kā puse komandas atrodas Rīgā. Pārējie komandas biedri ir bāzēti Denverā, Kolorado štatā, ASV. Tur atrodas arī “Supliful” 600 kvadrātmetru lielais pasūtījumu izpildes centrs.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  11 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  patrictietis
  27.12.2023 10:54

  Uzliku sev atgādinājumu uz 31. decembri nākamgad, lai pārbaudītu kā veicas šiem brīnumuzņēmējiem ;)

  Biteme
  27.12.2023 11:00

  Pārtikas bagātinātāji u.c. legāli naudas pikšķerēšanas paņēmieni.

  patrictietis
  27.12.2023 12:19
  Reply to  Biteme

  Jaunā mūsdienu “homeopātija” ;)
  Būs aitas, būs cirpēji…

  Usinss
  27.12.2023 12:53
  Reply to  patrictietis

  VIņi jau neražo pārtikas piedevas. Viņi piedāvā fitnesa trenerim nopirkt 100 iepakojumus ar savu brendu uz pudelīties/iepakojuma. Citkārt, lai šādu lietu realizētu, būtu jāpērk vismaz 1-10 paletes ar iepakojumu. Te ir tā sāls…

  Biteme
  27.12.2023 13:29
  Reply to  Usinss

  Pērciet Dr. Kalniņa preparātu, tas ir labāks par Dr. Kļaviņa drapēm. Nu feins bizness, protams. Tādiem zēniem var aizdot naudu – lai tik ražo peļņu arī man uz cilvēku lētticīguma)

  Ecco!
  27.12.2023 14:56
  Reply to  patrictietis

  Izskatās, ka Tev pat nev ne mazākās sajēgas, par ko vispār iet runa, bet droši vari indēties ar mūsdienu “medicīnu”! 😁

  Last edited 3 months ago by Ecco!
  Krotow
  27.12.2023 15:31
  Reply to  Ecco!

  Mūsdienu medicīna vismaz tevi izglābs no infarkta un vēža, ja tur vēl būs ko glābt.

  Liepu kaspars
  27.12.2023 13:37

  Skaidrs, atkal ar MLM un tamlīdzīgu “māmiņforumu biznesu” herņu nodarbojas. Neko kvalitatīvu nejēdz piedāvāt startupos mūsdienās

  2024
  27.12.2023 16:32

  “Latviešu mentalitāte” komentāros izpaužas par 200% :D. Veiksmīhu 2024.gadu visiem!

  Edgars Smirnovs
  28.12.2023 00:01

  Šis labs projekts. Te viss būs labi

  Krotow
  28.12.2023 15:27

  Projekta autoru makiem – ticu.

  Reklāma