Web Analytics
More
  Reklāma

  Uzņēmums Eleport 2023. gadā piedzīvojis ievērojamu izaugsmi

  Jaunākie raksti

  2023. gads strauji tuvojas noslēgumam, un atskatoties uz to elektroauto uzlādes tīkla attīstītājs Eleport ir piedzīvojis izaugsmi četros galvenajos tirgos: Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Polijā, kur uzņēmums saviem klientiem nodrošina elektroauto uzlādes iespējas jau vairāk nekā 500 uzlādes punktos (teju četras reizes vairāk nekā pērn). Turpmāko gadu izaugsmes plāni ir tikpat vērienīgi, daļēji pateicoties Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta (CEF) finansētajam projektam par īpaši ātrdarbīgu uzlādes punktu izbūvi Eiropas transporta tīklā (TEN-T).

  Eleport ar savu aktīvo darbību kļūst par vienu no lielākajiem uzlādes staciju tīklu operatoriem Baltijas valstīs. Uzņēmuma apkalpoto uzlādes punktu skaits arvien pieaug, un jau šobrīd ikvienam savu elektroauto ir iespējams uzlādēt kādā no 70 Eleport pieslēgvietām Latvijā. Polijā Eleport pārvalda 252 punktus, Igaunijā tie ir 187 punkti un Lietuvā nesen tika atklāti pirmās 2 publiskās pieslēgvietasi. Paredzams, ka visās valstīs regulāri tiks atvērti vēl citi jauni punkti, tādējādi līdz 2023. gada beigām kopējais pieslēgvietu skaits Eleport tīklā sasniegs gandrīz 600.

  Uzņēmums paredz, ka arī 2024. gadā pieslēgvietu skaits turpinās ievērojami pieaugt. Tikai pirmajā ceturksnī Eleport saviem lietotājiem atklās vēl 250 punktus. Šādu ievērojamu tīkla paplašināšanu nosaka uzņēmuma apņemšanās veicināt pāreju uz ilgtspējīgu mobilitāti bez fosilo kurināmo izmantošanas, kā arī arvien pieaugošais elektroauto parks, kam nepieciešama atbilstoša infrastruktūras attīstība. Elektroauto lietotāju pieaugums ir īpaši izteikts Baltijas tirgos – reģistrēto elektromobiļu (Elektriskais akumulatora transportlīdzeklis – BEV) skaits 2023. gada pirmajā pusgadā Latvijā palielinājās pat par 119%, bet Lietuvā un Igaunijā – par aptuveni 70%.

  Eleport ne tikai nodrošina modernu un attīstītu elektroauto uzlādes infrastruktūru, bet arī pievērš īpašu uzmanību ilgtspējas aspektam. Uzlādes stacijās 100% elektroenerģijas tiek ražots no sertificētiem atjaunojamiem avotiem.

  “Ņemot vērā strauji augošo elektroauto lietotāju skaitu, ik vienam pieejamas un ērti izmantojamas uzlādes infrastruktūras izveide ir nozīmīgs aspekts. Latvijā šī gada laikā esam uzstādījuši 16 jaunas uzlādes stacijas ar vairāk nekā 50 pieslēgvietām, tādējādi paplašinot kopējo uzlādes tīklu. Turklāt piedāvājam arī lielāko ultra ātrās uzlādes tīklu Latvijā. Neskatoties uz jau esošo progresu, mēs turpinām augt un attīstīties, lai nodrošinātu saviem klientiem kvalitatīvu un ilgtspējīgu uzlādes infrastruktūru,” stāsta Kārlis Mendziņš, “Eleport Latvija” vadītājs.

  Eleport attīstības plāni ir vērienīgi arī Eiropas transporta tīkla TEN-T infrastruktūras paplašināšanas jomā. Pateicoties Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta (CEF) programmas finansējumam 13,8 miljonu eiro apmērā, tuvākajos gados uzņēmums uzstādīs 138 īpaši ātras uzlādes iekārtas ar jaudu 150 kW. Katrai stacijai plānoti četri pieslēgumi, tādējādi Eleport tīklu papildinot ar 552 jaunām pieslēgvietām.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  2 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Normunds
  19.12.2023 13:38

  Uzlādes punktu skaits aug. Kā ar ieņēmumiem un apgrozījumu?

  Abc
  20.12.2023 14:19
  Reply to  Normunds

  Gada pārskata jau redzēs, bet nu ja jau šajā preses relīzē ne vārda teiksim par 3 ceturkšņu finanšu rādītājiem nav, tad jau tik iespaidīgi tie skaitļi nav

  Reklāma