Web Analytics
More
  Reklāma

  “Tesla” prezentē sava cilvēkveidīgā robota “Optimus” otro versiju

  Jaunākie raksti

  Pirms vairāk nekā gada kompānija “Tesla” ar Īlonu Masku priekšgalā veica pārsteidzošu demonstrāciju, prezentējot strādājoša cilvēkveidīgā robota “Optimus” prototipus, kas spēj staigāt un dejot. Savukārt šī gada martā tika atrādīta tā uzlabotā versija, kas jau spēj darīt fiziskus darbus, piemēram, pārvietot priekšmetus. Darbs pie “Optimus” izstrādes turpinās, tāpēc 12. decembrī “Tesla” prezentēja robota nākamās paaudzes versiju “Optimus Gen 2”.

  Salīdzinot ar pirmo paaudzi, “Optimus – Gen 2” ir smalkāka figūra un tas pārvietojas par 30% ātrāk. Ātruma palielināšana bija iespējama, jo robots tagad ir par 10 kg vieglāks, tam ir uzlabota pēdas ģeometrija, jaunas šarnīrveida pirkstu daļas un veikti citi tehniski uzlabojumi.

  Reklāma

  Īlons Masks platformā “X” dalījies ar video, kurā redzams, kādas pārvērtības “Optimus” robots piedzīvojis, kā arī izceltas tā fiziskās dotības, piemēram, uzlabots līdzsvars, ķermeņa kontrole, spēja dabiskāk un ātrāk pārvietoties, priekšmetu pārvietošana, atrādīta arī pirkstu veiklība. Savukārt videoklipa beigās parādīts, kā “Optimus” nākamās paaudzes robots izpilda deju kustības, kas mazliet atgādina paša Maska izpildīšanos “Tesla” lielajos pasākumos.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  6 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Skābene
  14.12.2023 13:34

  Kad sāksies izmēģinājumi kaujas laukā Ukrainā? Internetā jau ir atrodami video, kur šie šaudās ar ieročiem.

  Ciskudrillis
  14.12.2023 22:59
  Reply to  Skābene

  Šitie varētu aiziet līdz pozīcijai un uzdejot. Vismaz novērstu uzmanību :D

  Parasts latvietis
  15.12.2023 12:09

  Iet viņš tā , itkā būtu bikses pietaisijis….

  xs1
  15.12.2023 15:30

  Gan jau optimizēs … jācer, ka ne līdz tādam līmenim, ka meitenes Tev vairāk nevajadzēs, jo AI dollijs būs vēl labāks par jebkuru meiteni :)

  Sergejs
  15.12.2023 16:49
  Reply to  xs1

  Galva nesāpēs, kažoku neprasīs…😁

  Ciskudrillis
  15.12.2023 17:15
  Reply to  Sergejs

  Atklājies, ka galvasāpes izraisot vāvere, kura sadzirdot atšķirīgu viedokli, sākot lēkāt no zara uz zaru nenormālā ātrumā.

  Reklāma