Web Analytics
More
  Reklāma

  Īlons Masks prezentē strādājošu cilvēkveidīgo robotu, kas dejo uz skatuves

  Jaunākie raksti

  Vakar, 30. septembrī, 18:15 pēc vietējā laika norisinājās jau otrā “Tesla” rīkotā “AI Day” jeb mākslīgā intelekta diena. Pērn tās ietvaros uzņēmums iepazīstināja ar cilvēkveidīgā robota “Optimus” jeb “Tesla Bot” konceptu. Tikmēr vasaras sākumā Īlons Masks saviem “Twitter” sekotājiem solīja, ka šogad gaidāmajā “AI Day” varētu nākt klajā ar jau strādājošu robotu. Te nu gan Masks nebija melojis, jo “Tesla” vakar tik tiešām prezentēja strādājošu cilvēkveidīgo robotu prototipus, kuri prot staigāt, dejot un pamāt skatītājiem.

  Bez prototipu demonstrācijas Masks arī parādīja dažus videoklipus, kuros redzams, kā robots veic citus uzdevumus, piemēram, cilā kastes. “Tesla” vadītājs jau iepriekš izteicies, ka “Optimus” esot ļoti spējīgs un būs labs palīgs rūpnīcās monotonu, bīstamu darbu veikšanai. To ļauj īstenot robotā iebūvētā mākslīgā intelekta programmatūra un tehnoloģijas, ko “Tesla” izmanto savās bezpilota automašīnās. “Optimus” aprīkots ar 2,3 kWh akumulatoru, tam ir Wi-Fi un LTE savienojums.

  Viens no pasākumā prezentētajiem robota prototipiem radīts vien nepilnu sešu mēnešu laikā. Protams, līdz galam tas gatavs nav un lai to pilnvērtīgi varētu izmantot, pie tā jāstrādā vēl vairākus mēnešus.

  Masks atklāja, ka atšķirībā no citiem līdzīgiem cilvēkveidīgajiem robotiem “Optimus” būs paredzēts masveida ražošanai un tiks izlaists “miljonos vienību”. “Tesla” vadītājs arī norādīja, ka robota cena varētu nesasniegt 20 000 USD, kas to automātiski padarītu lētāku par uzņēmuma automašīnām.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  7 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Biteme
  01.10.2022 12:39

  Tad tas robots ir strādājošs vai dejojošs?

  Biteme
  02.10.2022 10:26

  Noķers vīrusu un kastu cilāšanas vietā dejos)

  Krotow
  03.10.2022 20:54
  Reply to  Biteme

  Muļķīgi ķiķinās un metīs kastes pa logu laukā.

  krissss
  03.10.2022 12:55

  nuuuuu…. Boston Dynamics roboti ir daudz veiklāki dejotāji un manevrētāji.
  Spēj lēkāt un pat salto kūleni izmest..
  https://www.youtube.com/watch?v=fn3KWM1kuAw
  https://www.youtube.com/watch?v=tF4DML7FIWk

  Last edited 1 year ago by krissss
  Munins
  03.10.2022 18:07

  Nu tā, pagaidām nekas izcils.

  bobis
  08.10.2022 22:03

  Varbut, ka ari aizvietos Ilonu Masku.

  Reklāma