Web Analytics
More
  Reklāma

  Formula 1 grasās izmantot mākslīgo intelektu, lai kontrolētu trases limitu ievērošanu

  Jaunākie raksti

  Šajā nedēļā noslēdzas kārtējā Formula 1 sezona, un tās rīkotāji pirmo reizi testa nolūkos izmantos mākslīgo intelektu, lai pārbaudītu, vai mašīnas ir izbraukušas ārpus trases robežām.

  Bieži vien F1 piloti savas mašīnas balansē uz trases robežas, lai iegūtu labāko trajektoriju un iegūtu trases laiku, kas atspoguļojas lielākā ātrumā. Līdz ar to sacensību uzraugiem nākas manuāli pārbaudīt, vai braucējs ir atstājis trases robežu vai nē. Šeit talkā nāks datorredze, un pirmais izmēģinājums notiks sezonas noslēdzošajā posmā Abū Dabī.

  Šī sistēma izmanto formu analīzi, lai noteiktu pikseļu daudzumu, kas ir atstājis trases līniju. Tādējādi būs iespējams pateikt, vai pilots ir izbraucis ārpus robežām vai nē. Šis gan nenozīmē, ka F1 pilnībā vēlas izmantot mākslīgo intelektu, lai pārbaudītu šos gadījumus un veiktu nepieciešamos sodus, bet gan samazinātu to skaitu, kur skaidri redzams iznākums.

  Piemēram, Austrijas posmā sacensību tiesnešiem nācās 1200 reizes skatīties vai formula ir izbraukusi ārpus trases robežas. Mērķis ir šo skaitu samazināt līdz 50 pārbaudēm, kurās jāiesaistās cilvēkiem, un gadījumi ir tiešāms sarežģīti.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  3 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  LAN
  25.11.2023 21:43

  Iedodiet apkopējai slotu un atrabotkas spaini un apstrādājiet zonas ārpus robežām lai nebūtu priekšrocību

  Kerčas Mosts
  26.11.2023 23:44

  Nu cik var bāzt to “mākslīgo intelektu”?
  Tad jau visas kameras, kurām ir daudzmaz sakarīgs motion detection, ir mākslīgās smadzenes? Davvaj, slēdzam klasterī! Taisam Skynet, no ShitVision, un Dahujā…

  Krotow
  27.11.2023 01:05
  Reply to  Kerčas Mosts

  No tāda “skynet” būs jēga kā pie kalkulatora pieslēgta rokas malkas cirvja.

  Reklāma