Web Analytics
More
  Reklāma

  Cadillac reģistrējies kā F1 dzinēju piegādātājs no 2028. gada

  Jaunākie raksti

  Amerikāņu autokoncerna General Motors paspārnē esošais Cadillac zīmols oficiāli reģistrējies Starptautiskajā automobiļu federācijā (FIA), lai no 2028. gada tas kļūtu par dzinēju piegādātāju Pirmajā formulā. Plānots, ka autoražotājs gatavos jaudas agregātus Andretti komandai, kas šobrīd intensīvi strādā pie ienākšanas F1, taču komandas plāni sastapušies ar pretestību no jau esošo komandu puses, kas ir apmierinātas ar pašreizējo lietu kārtību sporta veidā.

  Pirmajā formulā 2026. gadā spēkā stāsies jauni dzinēju noteikumi, kuros lielāks uzsvars tiks likts uz hibrīdsistēmu un elektrisko piedziņu. Tāpat čempionāta rīkotāji intensīvi attīsta sintētisko degvielu, tādējādi cenšoties samazināt čempionāta radīto piesārņojumu.

  General Motors pārstāvji atklājuši, ka jau tiek izstrādāts un testēts jaudas agregāta prototips, kas nākotnē nonāks sacīkšu mašīnās. Cadillac ar dažādām sekmēm jau startējis dažādos sacīkšu seriālos ASV, tāpat viņi gana veiksmīgi piedalās leģendārajā Lemānas 24 stundu braucienā, šogad izcīnot 3. un 4. vietu prestižākajā “Hypercar” klasē.

  AvotsMotor1
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  4 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  hamiltons
  17.11.2023 18:37

  Nevis dzinēju, bet gan jaudas agregātu (power unit). ;)

  Kursors.lv
  17.11.2023 19:22
  Reply to  hamiltons

  Tas reizē nav arī dzinējs?

  Sirks
  19.11.2023 10:47

  Current F1 power units feature several elements: the internal combustion engine (ICE), motor generator unit-heat (MGU-H), motor generator unit-kinetic (MGU-K), turbocharger, energy store (ES), control electronics (CE) and exhaust.

  Vards
  17.11.2023 20:09

  Uhh, gribas ko uzrakstīt.

  Reklāma