Web Analytics
More
  Reklāma

  AST modernizēs elektrolīniju apsekošanu, izmantojot LVM GEO mobilo lietotni

  Jaunākie raksti

  Lai efektivizētu elektrolīniju pārraudzību un uzturēšanu, AS “Augstsprieguma tīkls” (AST) sadarbībā ar AS “Latvijas valsts meži” (LVM) izstrādājuši īpaši pielāgotu moduli mobilajā lietotnē LVM GEO, kas ļaus iegūt precīzākus datus, vieglāk plānot elektrolīniju darbus, kā arī nodrošinās ātrāku datu apmaiņu ar pārvades tīkla informācijas sistēmām. Jauno digitālo risinājumu AST speciālisti izmantos jau tuvākajos rudens apsekojumos.

  “Īstenojot AST digitālo transformāciju, esam izveidojuši vairākas savstarpēji integrētas informācijas sistēmas, kurās ir pieejama visa informācija par veiktajiem un plānotajiem darbiem pārvades tīklā un apakšstacijās, iekārtām, kas palīdz efektīvāk plānot un kontrolēt tīkla stāvokli. Jau labu laiku gaisvada līniju apsekošanai izmantojam arī dronus. Iespēja iziet “lauka darbos” un uzreiz nodot datu bāzēm fiksēto bija tikai loģisks nākamais solis procesu paātrināšanā un darbības efektivitātes paaugstināšanā”, stāsta AST valdes loceklis Imants Zviedris.

  LVM valdes loceklis Māris Kuzmins uzsver: ”Jau vairākus gadus LVM “Biznesa sistēmu risinājumi” izstrādā un uztur AST pārvades tīkla ģeogrāfiskās informācijas sistēmu. Tagad šo sistēmu papildina mobilās lietotnes modulis, kas AST speciālistiem atvieglos ikgadējo apsekojumu veikšanu un iegūto datu apstrādi. Mobilās lietotnes specializētā funkcionalitāte izstrādāta, sadarbojoties abu pušu speciālistiem, katram tajā ieguldot savas profesionālās zināšanas un pieredzi. Esam gandarīti, ka tieši abpusējā sadarbībā ir izdevies radīt labāko risinājumu.”

  Ar lietotnes palīdzību AST speciālisti reāllaikā varēs ērti un ātri fiksēt un aktualizēt gaisvada līniju tehnisko stāvokli, identificēt vietas, kur potenciāli iespējama defektu veidošanās, kā arī atzīmēt tuvākās veģetācijas un gaisvadu līniju vadu attālumu no zemes, izvērtējot attālumu atbilstību standartiem,  vienlaicīgi pievienojot vizuālo informāciju par apsekojamajiem objektiem. Tāpat LVM GEO apsekošanas modulis nodrošina pieeju nepieciešamajām tiešsaistes kartēm, kā arī darbu ar kartēm bezsaistes režīmā, vietas precīzas koordinātes un maršrutēšanas funkciju, ģeotelpisko uzdevumu saņemšanu un citas iespējas, kas ļaus arī labāk analizēt informāciju par kopumā vairāk nekā 5550 km garajām augstsprieguma līnijām Latvijā.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Elektriķis
  19.10.2023 10:56

  Cita starpā LVM GEO ir labākā aplikācija ar kuru doties mežā.

  Reklāma