Web Analytics
More
  Reklāma

  Turpmāk Eiropā Nissan piedāvās tikai elektriskos auto

  Jaunākie raksti

  Japāņu autoražotājs Nissan paziņojis, ka turpmāk Eiropā visi jaunie modeļi tiks piedāvāti tikai un vienīgi elektriskā formā. Ražotāja plāni paredz, ka šajā pasaules daļā pilnīga atteikšanās no iekšdedzes dzinēju lietošanas jaunās mašīnās tiks pabeigta 2030. gadā.

  “Elektroauto ir labākais mobilitātes risinājums. Vairāk nekā miljons klientu jau ir pievienojušies mūsu elektroauto ceļojumam un izbauda Nissan elektroauto. Vairs nav atpakaļceļa,” saka Nissan izpilddirektors un prezidents Makoto Učida. “Elektroauto darbināšana ar elektrību, kas iegūta no atjaunojamiem dabas resursiem ir atslēga klimatneitralitātes sasniegšanā un tai ir centrālā loma mūsu “Ambition 2030″ stratēģijā. Nissan 2030. gadā Eiropā noslēgs pilnvērtīgu pāreju uz elektroauto. Uzskatām, ka tā ir pareizā rīcība mūsu biznesa attīstībai, mūsu klientiem un arī mūsu planētai,” saka Učida.

  Reklāma

  Ja raugāmies uz šādu Nissan paziņojumu nedaudz plašākā perspektīvā, tas nozīmē, ka arī japāņu autoražotāja Renault tuvākās nākotnes plāni ir ļoti līdzīgi – Nissan un Renault ir daļa no Nissan-Renault-Mitsubishi alianses, kas sadarbojas tehniskās attīstības jomā. Divi no Nissan un Renault jaunākajiem elektroauto, proti, Nissan Ariya un Renault Megane E-Tech Electric ir tapuši uz kopīgi izstrādātas platformas un tiek gatavotas vēl citas mašīnas, par kurām ražotāji informējuši iepriekš.

  Līdzīgi kā citi autoražotāji, arī Nissan ļoti aktīvi nodarbojas ar cietvielu bateriju attīstību un ražotāja plāns ir panākt, lai jau 2028. gadā tās varētu izmantot sērijveida automašīnās. Vienlaikus Nissan attīsta arī esošās akumulatoru tehnoloģijas – ražotājs izziņojis plānus attīstīt jaunu tehnoloģiju akumulatoriem, kas neizmanto kobaltu. Mērķis ir panākt, lai 2028. gadā akumulatoru izmaksas samazinās par 65%, salīdzinot ar šobrīd pieejamajiem risinājumiem.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Kaspars
  27.09.2023 17:04

  “Nissan paziņojumu nedaudz plašākā perspektīvā, tas nozīmē, ka arī japāņu autoražotāja Renault tuvākās nākotnes plāni ir ļoti līdzīgi ”

  vai tomēr nevarētu būt tā, koncerns izvēlējies Eiropā iet benzīna ceļu ar reno un atstāt nissan kā tīri elektrificēto?
  iekšdedzes kontekstā skatoties – nissan pie mums tāpat ir pāris aktuāli modeļi, reno tomēr daudzreiz vairāk

  Reklāma