Web Analytics
More
  Reklāma

  Tēzaurs.lv aicina piedalīties “Balsu talkā”

  Jaunākie raksti

  Atzīmējot Eiropas Valodu dienu un publiskojot skaidrojošās un sinonīmu vārdnīcas jaunāko versiju, Tēzaurs.lv aicina savus lietotājus piedalīties sabiedriskajā iniciatīvā Balsutalka.lv. Dalībnieku uzdevums ir nolasīt dažus īsus teikumus, pievienojot savas runas ierakstu latviešu valodas datu kopai, kurā tiek iemūžināta mūsdienās runātā latviešu valoda, lai saglabātu to nākamajām paaudzēm un veicinātu pētījumu un tehnoloģiju attīstību jau šodien.

  “Tikko ir iznākusi “Tēzaura” rudens versija, kurā aicinām ikvienu, arī daudzos un dažādos “Tēzaura” lietotājus piedalīties “Balsu talkā” – nolasīt vismaz piecus teikumus un pievienot savas balss ierakstu latviešu valodas datu kopai, kurā tiek iemūžināta daudzveidīga mūsdienās runātā latviešu valoda. Līdz šim savākti ieraksti vairāk nekā 150 stundu apjomā. Vienlaikus aicinām piedalīties arī jau ierakstīto runas paraugu pārbaudē. Kopā paveikto var aplūkot, analizēt un klausīties Balsutalka.lv runas korpusā,” aicina Latvijas Universitātes Mākslīgā intelekta laboratorijas (AiLab) vadošā pētniece Baiba Valkovska.

  Lai piedalītos “Balsu talkā”, dalībniekiem nav jāreģistrējas: runātāji ierakstus var veikt anonīmi, neatstājot par sevi nekādus papildu datus. “Arī tad, ja reģistrēsieties, norādītā demogrāfiskā informācija, piemēram, vecums un dzimums, publiskajā datu kopā netiek sasaistīta ar dalībnieka kontu “Common Voice” platformā,” uzsver B. Valkovska.

  “Balsu talku” organizē LU Matemātikas un informātikas institūts, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts, Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija un UNESCO Latvijas Nacionālā komisija sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru. Projektu atbalsta Atveseļošanās un noturības mehānisma plāna projekts “Valodu tehnoloģiju iniciatīva”.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma