Web Analytics
More
  Reklāma

  Ignitis ON uzstādījis Baltijā jaudīgāko 400 kW elektroauto uzlādes staciju

  Jaunākie raksti

  Viedo enerģijas risinājumu uzņēmums Ignitis, kas pārvalda Lietuvā lielāko elektrisko transportlīdzekļu ātrās uzlādes tīklu Ignitis ON, ir uzstādījis Baltijā pirmo 400 kW uzlādes staciju, kas sniedz iespēju elektroauto uzlādēt aptuveni 7 minūtēs. Tā patlaban ir jaudīgākā elektroauto uzlādes stacija Baltijas reģionā.

  Kā norāda Ignitis elektroauto tīkla attīstības vadītājs Andrius Šeršniovas, šis ir vēsturisks notikums un nozīmīgs uzņēmuma sasniegums, kas liecina par straujo tehnoloģiju attīstību šajā tirgus segmentā. Īpaši jaudīgā uzlādes stacija atrodas Viļņā līdzās noslogotajam maģistrālajam ceļam blakus Gariūnu tirgum un ātrās ēdināšanas restorānam Hesburger.

  Andrius Šeršniovas uzsver, ka šodien notikusī Baltijā jaudīgākās uzlādes stacijas atklāšana ir daļa no Ignitis ON ambiciozajiem stratēģiskajiem plāniem paplašināt viedos risinājumos balstīto elektroauto uzlādes infrastruktūru Baltijā, padarot to ērtu autovadītājiem un vienlaikus sekmējot energoefektivitāti un vides ilgtspējību.

  “Jaudīgā 400 kW stacija ļaus autovadītājiem uzlādēt savus spēkratus no 0 līdz 80% tikai 7 līdz 10 minūtēs. Šādi uzlādes ātrumi mūs tuvina idejai, kas pirms neilga laika izklausījās kā utopija, ka elektroauto uzlāde prasīs tikpat ilgu laiku kā degvielas uzpilde auto ar parasto degvielu,” komentē Ignitis elektroauto tīkla attīstības vadītājs.

  Elektromobilitātes eksperts gan norāda, ka šobrīd uzlādes stacijas potenciālu un ātrumu pilnībā var izmantot tikai komerctransports, piemēram, elektriskās kravas mašīnas. Taču nav šaubu, ka drīzumā arī citi elektroauto varēs izmantot 400 kW uzlādes stacijas potenciālu. “Tas ir mūsu šī brīža ieguldījums nākotnes risinājumos,” saka A. Šeršniovas.

  Jaudīgajā uzlādes stacijā var uzlādēt jebkuru Eiropas Savienības tirgum paredzētu elektroauto modeli, kuram ir ātrās uzlādes CCS (Combined Charging System) savienotājs. Uzlādes stacijā vienlaikus var pieslēgt divus spēkratus, katram nodrošinot 200 kW uzlādes jaudu.

  No 21. līdz 23. septembrim Ignitis ON ielūdz elektroauto īpašniekus jaunatklātajā stacijā Gariūnų aklg 4., Viļņā, uzlādēt savus ar elektrību darbināmos spēkratus ar 50% atlaidi.

  Tādas pašas jaudas stacijas nākamgad plānots uzstādīt Lietuvas rietumu daļā un arī citās vietās.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma