Web Analytics
More
  Reklāma

  Lielbritānijā pieņemts nozīmīgs tiešsaistes drošības likumprojekts

  Jaunākie raksti

  Diskusijas par privātumu un drošību tiešsaistē kļūst arvien aktīvākas, un gan valdības, gan paši uzņēmumi saprot, ka nepieciešami kādi pasākumi, kas pasargātu lietotājus. Saistībā ar to 19. septembrī Lielbritānijas parlaments pieņēmis Tiešsaistes drošības likumprojektu, kas nosaka stingras prasības lielajām sociālajām platformām noņemt nelegālu saturu. Šādā veidā Lielbritānija cer kļūt par “drošāko vietu pasaulē, kur būt tiešsaistē”, īpaši attiecinot to uz bērniem.

  Jaunā likumprojekta, ko Lielbritānijas parlaments vairākkārt pārstrādājis, mērķis ir veicināt nelegāla satura apkarošanu un bērnu drošības aizsardzību. Īpašs fokuss tiks likts uz tādu tiešsaistes darbību un satura apkarošanu, kas ietver vardarbību, dezinformāciju, kiberhuligānismu, mudina izdarīt pašnāvību. Kā atbildīgais par jauno noteikumu ievērošanu izvēlēts sakaru uzraugs “Ofcom”.

  Reklāma

  Tiešsaistes drošības likumprojekts nosaka jaunus vecuma pārbaudes pasākumus, lai nepieļautu, ka nepilngadīgie redz kaitīgu saturu. Tāpat likumprojekta ietvaros ziņapmaiņas lietotnēm būs pienākums pārbaudīt lietotāju ziņojumus, lai atrastu materiālus par bērnu seksuālu izmantošanu. Šāds noteikums lietotnēm būtībā liek pārkāpt savu ziņu šifrēšanas politiku, kas neļauj trešajām pusēm, tostarp pašai lietotnei, skatīt lietotāju ziņojumus. Jāatgādina, ka martā šī iemesla dēļ “WhatsApp” draudēja pamest Lielbritānijas tirgu.

  Norādīts, ka par noteikumu neievērošanu tiešsaistes platformas tiks sodītas visai bargi – ar naudassodu līdz 10% no uzņēmuma globālajiem gada ieņēmumiem.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  2 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Krotow
  21.09.2023 12:07

  Būs kā Vācijā, kur pēc pirātu līča titullapas atvēršanas pēc 10 minūtēm pie durvīm klauvē policija.

  Egils
  21.09.2023 20:40

  Lol, tirāniskie valdības aparāti cenšas aizvien vairāk kontrolēt un cenzēt internetu, lai tikai neparādās kritiska, neglaimojoša informācija par viņiem, izmantojot ieganstu “lai pasargātu bērnus”.

  Reklāma