Web Analytics
More
  Reklāma

  “Meta” līdz gada beigām plāno visām “Messenger” ziņām nodrošināt pilnīgu šifrēšanu

  Jaunākie raksti

  Pirms veselas mūžības jeb 2021. gada nogalē rakstījām, ka “Meta” līdz 2023. gadam nenodrošinās pilnīgu ziņojumu šifrēšanu (end-to-end encryption – E2EE) pēc noklusējuma “Messenger” pakalpojumā. Tas nozīmē, ka tiem lietotājiem, kuri vēlas, lai sarakste ir pilnīgi šifrēta, pašiem tas jāatzīmē iestatījumos. Lai arī 2023. gads jau vairāk nekā pusē, “Meta” joprojām sola līdz gada beigām nodrošināt E2EE pēc noklusējuma “Messenger” ziņām.

  Kompānija skaidro, ka vairāku problēmu, tostarp tehnisko sarežģījumu dēļ šī iespēja lēni nāk pie lietotājiem. Taču varētu būt, ka līdz gada beigām E2EE visiem “Messenger” ziņojumiem tomēr varētu tikt palaista. Par to liek domāt tas, ka funkcija šobrīd tiek testēta, izmantojot “miljoniem čatu”.

  Reklāma

  “Meta” jau gadiem strādā pie E2EE nodrošināšanas ziņojumiem savos pakalpojumos. Tomēr tas lielākoties bijis izmēģinājuma stadijā. 2016. gadā uzņēmums sāka palaist pilnīgas šifrēšanas iespēju “Messenger”, izmantojot tā saukto “slepeno sarunu” režīmu. Savukārt piecus gadus vēlāk E2EE funkcija tika pievienota balss un video zvaniem, 2022. gadā E2EE palaista arī grupu saziņā “Messenger” pakalpojumā.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma