Web Analytics
More
  Reklāma

  Ķīnā arvien populārākas kļūst digitālās apbedīšanas vietas

  Jaunākie raksti

  Straujā digitalizācija ietekmē teju visas dzīves jomas un maina arī ko tādu kā apbedīšanas tradīcijas. Spilgts piemērs šai tendencei ir Ķīna, kur dažādu iemeslu dēļ arvien populārākas kļūst digitālās apbedīšanas vietas.

  Lai arī šobrīd Ķīnā priekšroka tiek dota aizgājušā kremēšanai, daudzi pieturas arī pie tradicionālās metodes, guldot mirušo zemes klēpī. Taču straujās urbanizācijas un sabiedrības novecošanās dēļ brīvās apbedīšanas teritorijas būtiski samazinās, kā rezultātā pieaug arī apbedīšanas cenas. Lai risinātu šo problēmu, Ķīna sākusi mudināt iedzīvotājus aizgājušos apbedīt digitālās apbedīšanas vietās. Šādā veidā valsts cer panākt arī to, ka līdz 2035. gadam publiskās apbedīšanas teritorijas tiek samazinātas par 70%.

  Reklāma

  Viens no piemēriem, kur jau darbojas šāds koncepts, ir Pekinas kapsēta Taiziyu. Tur katram aizgājējam ir atvēlēta vietiņa pelnu glabāšanai, kur arī redzami digitāla formāta attēli un video par mirušo. Kopš 2023. gada sākuma kopumā ir pārdotas vairāk nekā 500 šādas digitālās apbedīšanas vietas. Tāpat Pekinā ir populāra arī tā sauktā “zaļās apbedīšanas” programma, kuras ietvaros bez maksas var apglabāt mirušā pelnus bez kapakmeņa vai piemiņas vietas, savukārt aizgājēja tuvinieki saņem piemiņas plāksni ar iestrādātu QR kodu, kas satur informāciju par mirušo.

  Būtiski, ka Pekina nav vienīgā vieta, kur arvien populārāki kļūst digitālie apbedījumi. Šanhajā, savukārt, izveidots tiešsaistes mauzolejs Fu Shou Yuan, kur cilvēki var virtuāli apbedīt mirušos. Aizgājēja tuvinieki tur arī var veidot tādas kā virtuālās salas, kur glabāt mirušā attēlus, video, skaņu ierakstus un citas piemiņas lietas digitālā formātā.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  5 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Zane
  22.08.2023 13:10

  Cik interesanti! Man patīk šādi risinājumi. Cerams, ka drīz arī apprecēties varēs tikpat vienkārši.

  Ivis
  22.08.2023 14:38
  Reply to  Zane

  Un šķirties ;)

  Krotow
  23.08.2023 00:16
  Reply to  Zane

  Būs jāprecas ar vēlamās personas 457823. virtuālo klonu. Jo orģināls sen būs aizņemts vai pat miris. Taču metaversā tā nav problēma :P

  Reinis Rozitis
  22.08.2023 15:16

  Atliek tikai kādam vēl aizdomāties līdz mikrotransakcijām par virtuāli ziedu nolikšanu ..

  Reklāma