Web Analytics
More
  Reklāma

  Volkswagen elektroauto cenu samazinājums Ķīnā nesis cerēto rezultātu

  Jaunākie raksti

  Vācu autoražotājs Volkswagen Ķīnā sasniedzis cerētos mērķus ar elektroauto cenu samazinājumu – pieprasījums pēc elektriskā ID.3 Ķīnā palielinājies trīs reizes. Volkswagen jūnijā samazināja auto sākumcenu par 16%. Absolūtos skaitļos tas nozīmē cenu samazinājumu no 19,8 tūkstošiem dolāru līdz 16,6 tūkstošiem dolāru par pilnīgi jaunu ID.3. Jāpiebilst, ka Volkswagen Ķīnā sadarbojas ar vietējo autoražotāju SAIC.

  Kā informē CarNewsChina, rezultāti bija tūlītēji – jūnijā VW spēja pārdot 1819 vienības, tad jūlijā jau izdevās pārdot 7378 ID.3 automašīnas, kas, protams, ir milzīgs kāpums, bet tā ir pirmā reize kopš modeļa prezentēšanas Ķīnā, kad viena mēneša laikā izdodas pārdot vairāk nekā 5000 ID.3 vienības.

  Jau maijā Volkswagen akcionāri norādīja, ka ražotājs sāk zaudēt savas pozīcijas Ķīnā, kur VW kādreiz dominēja. Vācu autobūves gigantam ir arvien lielākas problēmas konkurēt ar Tesla, kā arī vietējiem ķīniešu autoražotājiem. Pārdošanas apjomu pieaugumu Ķīnā lielā mērā varam norakstīt tieši uz atlaidēm, bet paliek jautājums, ko VW darīs turpmāk – vai līdzīgas atlaides tiks piedāvātas arī citiem modeļiem un vai ražotājs šādu cenu politiku Ķīnā maz var atļauties ilgtermiņā.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  4 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Ivars Dzerve
  12.08.2023 19:24

  No Latvijas Volkswagen lapas:
  Jaunais ID.3
  Nevis vienkārši elektrisks, bet Volkswagen elektrisks.
  Īpašā cena no 35 400 €*

  Ar ko tad mēs esam tik īpaši, salīdzinājumā ar ķīniešiem, ka mums 2x vairāk jāmaksā par to pašu auto?

  Basics
  12.08.2023 19:32
  Reply to  Ivars Dzerve

  ja LV saņem vai bu Eiropas rūpnīcās ražotos VW ar lielākām darbaspēka izmaksām vai no ārpus-ES rūpnīcām (Ķīna?), kuriem cenā ir ievedmuita. Plus labklājības nodoklis, ko cenās iekļauj katrs tirgotājs, vadoties pēc pieprasījuma un saviem ieskatiem.

  Skābene
  12.08.2023 19:45

  Nu par Ķīnas cenām es pat 2 gabalus iepirktu! Par Latvijas cenām dīleris var iet taisni. 😆

  kkā tā
  14.08.2023 08:10

  Un Eiropijā stāsta, kā pieaug cenas resursiem, tāpēc EV un auto kļūst dārgāki – izrādās mēs apmaksājam Ķīnas subsidēšanu :D

  Reklāma