Web Analytics
More
  Reklāma

  Lamborghini apstiprina – viņu pirmais elektroauto ieradīsies 2028. gadā kā 2+2 GT klases auto

  Jaunākie raksti

  Itāļu superauto ražotājs Lamborghini oficiāli apstiprinājis, ka viņu pirmais elektroauto pie klientiem ieradīsies 2028. gadā un tas plānots kā 2+2 GT klases auto jeb grand tourer. Šī informācija netika izziņota ar atsevišķu paziņojumu, bet gan tā starp citu tika pasniegta kopā ar ziņām, ka jaunais superauto Revuelto ir izpārdots divus gadus uz priekšu.

  Nekādas plašākas detaļas par gaidāmo mašīnu pagaidām nav zināmas. Lamborghini vadītājs Stefans Vinkelmans iepriekš izteicies, ka šim modelim būs lielāks klīrenss nekā ierastajiem Lambo modeļiem, taču tas nebūs tik augsts kā Urus. Viņš arī skaidro, ka šis topošais auto ikdienas lietošanā būs krietni vien piemērotāks nekā Huracan vai Revuelto, kas ir klasiski superauto, taču tas nebūs krosovers.

  Uzņēmuma vadība izteikusies, ka auto netiek būvēt uz pilnībā Lamborghini izstrādātas platformas, bet gan tiek izmantoti dažādi labumi no Volkswagen koncerna krājumiem. Līdz elektriskajam auto vēl kāds brīdis jāpagaida, taču itāļu ražotājs sola divus jaunus plug-in hibrīdus, kas aizstās esošos modeļus. Arī flagmanis Revuelto izmanto plug-in hibrīda jaudas agregātu, kombinējot V12 dzinēju un elektromotoru sniegtās priekšrocības. Zināms, ka 2029. gadā pilnībā elektrisks ieradīsies Urus pēctecis.

  Lamborghini šobrīd atrodas ļoti labās finansiālajās pozīcijās, lai varētu attīstīties dažādos virzienos. Autoražotāja pārstāvji atklājuši, ka uzņēmums nopelna tik daudz, ka viņiem nav vajadzības sadarboties ar Audi jaunu modeļu izstrādē, dalot izmaksas. Kā zināms, Lamborghini Gallardo un Huracan bija radniecīgi pirmās un otrās paaudzes Audi R8. Tagad Audi pārtrauc šī modeļa ražošanu.

  AvotsMotor1
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Hašvaldis Blokčeins-Halvenings (HBH)
  01.08.2023 21:46

  – wen lambo
  – 2028
  – ok

  Reklāma