Web Analytics
More
  Reklāma

  Miris savulaik pasaulē meklētākais hakeris

  Jaunākie raksti

  Mūžībā devies kādreiz par pasaulē meklētāko hakeri atzītais Kevins Mitniks (Kevin Mitnick), kurš pēdējo dzīves posmu bija kļuvis par kiberdrošības konsultantu.

  Savu pirmo hakera darbu Mitniks veica jau 1979. gadā, iefiltrējoties pirmajā datorsistēmā. Līdz pat 1988. gadam viņam izdevās veikt dažādas neģēlības, kad tika saņemts 12 mēnešu cietumsods par kāda uzņēmuma programmatūras nokopēšanu.

  Savas hakera karjeras laikā viņš bija pieslēdzies dažādiem mobilo sakaru tīkliem, kā arī uzņēmumu un valsts mājaslapām. Mitniks bija iesaistīts kredīkaršu informāciju zādzībā, bet kā tika minēts viņa nekrologā, tad viņš nekad nebija piesevinājies naudu par saviem hakera izgājieniem. 1995. gadā tika saņemts piecu gadu cietumsods, pēc kura izciešanas viņš pievērsās ētiskajam hakingam. Drošības iestādes uzskatīja, ka tajā laikā viņam bija pieejama miljonu vērta informācija par dažādiem slepeniem korporatīvajiem darījumiem.

  Proti, Mitniks kļuva par kiberdrošības konsultantu, kā arī kļuva par daļēju īpašnieku uzņēmumam KnowBe4. Tas nodarbojas ar kiberdrošības apmācībām, kā arī simulē pikšķerēšanas uzbrukumus. Kevins Mitniks pasauli atstāja 59 gadu vecumā, esot slimam ar aizkuņga dziedzera vēzi.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  3 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Čiekurs
  24.07.2023 11:05

  comment image

  bobis
  24.07.2023 17:50

  Nu ja, uzliksim sveciti. Peksni miruso serga pa internetu sakas.

  Krotow
  24.07.2023 21:51
  Reply to  bobis

  Vēža slimniekus diez vai varēs ieskaitīt “pēkšņi mirušo” grupā.

  Reklāma