Web Analytics
More
  Reklāma

  Jeep attīsta tehnoloģijas, kas mašīnām ļauj autonomi braukt bezceļu apstākļos

  Jaunākie raksti

  Amerikāņu autoražotājs Jeep nevēlas atpalikt no konkurentiem moderno tehnoloģiju attīstībā, arī viņiem attīstot autonomās braukšanas tehnoloģijas. Jeep šai lietai piegājis no nedaudz cita leņķa – viņi attīsta tehnoloģijas, kas ļautu mašīnām pašām, bez vadītāja iesaistes, braukt bezceļu apstākļos.

  Šobrīd ir sākušies testi, kuros tiek izmantoti uz Grand Cherokee modeļa bāzēti prototipi. Tie ir aprīkoti ar eksperimentālām tehnoloģijām, kas tiem teorētiski ļauj braukt bezceļos bez vadītāja iesaistes. “Esam ķērušies pie izaicinājumiem, kas zināmā mērā ir pat lielāki nekā tie, kas jāpārvar, lai šādu sistēmu piedāvātu braukšanai pa ceļiem,” stāsta Neda Cvijetičs, kurš ir mākslīgā intelekta un autonomās braukšanas nodaļas vadītājs visā Stellantis koncernā.

  Reklāma

  Jeep pagaidām nevēlējās atklāt nekādu plašāku informāciju, kādas iekārtas šeit tiek izmantotas, lai gan no publicētajiem attēliem redzams, ka auto aprīkots ar virkni papildus sensoriem, kas spēj atpazīt citas mašīnas, šķēršļus un kopējo apkārtējās vides situāciju. Ražotājs pat neatklāja sistēmas iecerēto nosaukumu, taču īpaši uzsvērts, ka šāda sistēma tiek attīstīta tikai Jeep modeļiem, tātad, pagaidām nav paredzēts to piedāvāt citos Stellantis koncerna modeļos.

  Jeep uzskata, ka šādām sistēmām būtu praktisks pielietojums dažādās situācijās un šajos testos iegūto informāciju var pielietot, lai radītu sistēmu autonomai braukšanai pa asfaltētiem ceļiem. Uzņēmuma pārstāvji sola sniegt plašāku informāciju šā gada vasarā.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma