Quantcast
More
  Reklāma

  Omniva un Tet ar saules paneļiem sāk aprīkot pakomātus

  Jaunākie raksti

  Sūtījumu piegādes loģistikas uzņēmums Omniva sadarbībā ar Latvijas tehnoloģiju uzņēmumu Tet šodien, 28. martā, Ķemeros, Jūrmalā, atklājis pirmo uzņēmuma pakomātu, kura darbību nodrošinās uz tā uzstādīto saules paneļu saražotā elektrība. Plānots, ka pēc testa perioda, Omniva ar Tet saules paneļiem aprīkos vēl vismaz 100 savus pakomātus.

  Uzņēmumu veiktās aplēses liecina, ka gada griezumā saules paneļi saražotu gandrīz 90% no pakomātam nepieciešamās enerģijas, bet saulainākajos mēnešos saules paneļu produktivitāte pret iekārtas elektrības patēriņu sasniegtu pat 150%.

  “Mūsu uzņēmuma stratēģija paredz pakāpenisku pāreju uz ilgtspējīgām tehnoloģijām jomās, kuras tas ir iespējams. Pāreja uz saules radīto enerģiju vidējā termiņā ne tikai samazinās mūsu izmaksu pozīcijas, bet arī būs vēl viens solis Omniva ceļā uz CO2 neitralitāti. Esam gandarīti, ka tirgū arvien vairāk ir pieejamas tehnoloģijas, kuru darbības principi atbilst gan ilgtspējas lielajiem uzstādījumiem, gan arī ražotāju un pakalpojumu sniedzēju vajadzībām tehnoloģijas efektivitātes un veiktspējas jomā,”  uzsver Omniva vadītāja Latvijā Beāte Krauze-Čebotare.

  “Aprīkojot 100 pakomātus ar saules paneļiem, ietaupītā enerģija ļautu mērot vairāk kā 600 000 km ar elektroauto,” saka Tet valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks. “Šis ir viens no piemēriem, kā ar reālām darbībām varam soli pa solim tuvoties vīzijai par energoneatkarīgu Latviju. Prieks, ka radošā ideja – ar saules enerģiju gandrīz pilnībā nodrošināt pirmā pakomāta darbību valstī, kas neatkarīgi darbotos kā maza enerģijas sala, uzrunāja mūsu partnerus. Esmu pārliecināts, ka šis ir tikai sākums, jo ir vēl ļoti daudz veidu un iespēju, kas mūsu valsti un pasauli kopumā padarītu vēl zaļāku”

  Kā norāda Beāte Krauze-Čebotare, kopumā saules paneļu uzstādīšana uz pakomāta un atbalstošo tehnoloģiju integrācija tajā ir bijis pietiekami izaicinošs process: “Pie dažādu tehnoloģiju savietojamības, saprotams, ka jādomā ne tikai mums, bet arī citām nozarēm. Redzam, ka ar kopējām pūlēm ir gan iespējams atrast ilgtspējīgus risinājumus, gan arī tās realizēt pietiekami ātrā laikā – no idejas, kas uzrakstīta uz salvetes, līdz saules paneļu uzstādīšanai pagāja aptuveni 5 mēneši. Ja grib, tad var!”

  Pakomāta darbības nodrošināšanā tiek izmatoti vieni no kvalitatīvākajiem un lielākajiem pasaules līmeņa ražotāja saules paneļiem, kurus raksturo ļoti labi efektivitātes un jaudas rādītāji. Kombinācijā ar invertoru (iekārtu, kas pārveido no saules iegūto enerģiju elektroenerģijā) un gudro skaitītāju, uzstādītie saules paneļi ļaus detalizēti monitorēt saražotās enerģijas apjomu un efektīvu tās izlietošanu.

  Omniva Group” ir starptautiska uzņēmumu grupa, kuras pamatdarbība ir sūtījumu loģistikas pakalpojumu (paku un pasta pakalpojumi), digitālo pakalpojumu un starptautiskā tranzīta pakalpojumu sniegšana. Grupas vietējais tirgus ir Baltijas valstis. Grupu veido AS Eesti Post kā mātes uzņēmums un šādi meitas uzņēmumi: Finbite OÜ Igaunijā, UAB Omniva LT un tās meitas uzņēmums UAB Omniva LT Sorting Lietuvā un Omniva SIA Latvijā. AS Eesti Post ir 100% Igaunijas valstij piederošs uzņēmums.

  Tet ir viens no lielākajiem tehnoloģiju uzņēmumiem Baltijā, kas attīsta inovācijas un piedāvā kvalitatīvus TV, interneta, elektrības un e-komercijas pakalpojumus, kā arī integrētos IT&T risinājumus uzņēmumiem Latvijā un eksporta tirgos. Uzņēmums ražo savu TV saturu, attīsta OTT-servisus, kā arī piedāvā augsti tehnoloģiskos risinājumus kā mākoņskaitļošana un IT drošība. Tet ir viens no lielākajiem un atpazīstamākajiem darba devējiem Latvijā ar vairākiem meitas uzņēmumiem.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  11 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Rrr
  28.03.2023 11:10

  Kapec? Uz katra pakomata bus 2 saules paneli? Varbut vareja uz sava ofisa uzlikt 200 paneljus viena reize ….

  xs1
  28.03.2023 11:55
  Reply to  Rrr

  Tapēc, ka likumdošana valstī jāsakārto, lai var novirzīt uzkrātos kw no vienas adreses uz otru. Uzliekot 200 uz ofisu un ja ofiss nepatērē saražoto, tad viss tas ir dāvana ST …

  digitalk
  28.03.2023 12:09
  Reply to  xs1

  tad tas padara autonomu darbību par izsmieklu. nav likumdošanas fizikas principos.

  Jānis
  28.03.2023 21:46
  Reply to  xs1

  Ja nezini, tad labāk paklusē! Juridiskām personām nav nekāda uzkrājuma! Ir tikai pārdošanas iespējas!

  Jēkabs
  28.03.2023 12:33
  Reply to  Rrr

  Tāpēc, ka es pat nezinu, kur ir Omnivas ofiss, bet uz pakomāta esošu paneli noteikti pamanīšu.

  Skābene
  28.03.2023 12:51
  Reply to  Jēkabs

  Daudzkur Pakomāti ir izvietoti pie veikalu sienām ziemeļu pusē! Nu lai veicas! :)

  Čiekurs
  29.03.2023 00:03
  Reply to  Skābene

  Arī ziemeļiem ir tumšā puse? :D

  Skābene
  29.03.2023 11:11
  Reply to  Čiekurs

  Ja saule aust no austrumiem un pēc tam virzās no Austrumiem uz Rietumiem, tad kurā brīdī pakomāts pie tirdzniecīvas centra ziemeļu sienas nebūs ēnā?

  Hašvaldis Blokčeins-Halvenings (HBH)
  28.03.2023 13:45

  Šis atgādina mazās domnas Ķīnā katrā pagalmā

  KKTK
  29.03.2023 08:33

  Vai viņi līdzstrāvu no paneļiem konvertē uz maiņstrāvu, lai tūlīt pat to kompja barošanas bloks konvertētu uz līdzstrāvu?

  Krotow
  29.03.2023 09:49
  Reply to  KKTK

  Vispār labs jautājums. Zudumu samazināšanai tur pietiktu ar DC-DC pārveidotājiem.

  Reklāma