Quantcast
More
  Reklāma

  Google Street View atgriežas uz Latvijas ceļiem

  Jaunākie raksti

  Šopavasar uz Latvijas ceļiem atkal būs sastopamas Google Street View automašīnas. Sākot no 21. marta tās ceļos pa Latviju, turpmāko mēnešu laikā apmeklējot daudzas pilsētas un maršrutus visā valstī. No Rīgas līdz Krāslavai un no Liepājas līdz Alūksnei – šogad viedās automašīnas apceļos vairāk nekā 20 Latvijas pilsētas. Mērķis kā vienmēr ir atjaunināt pilsētu, ceļu un automaģistrāļu attēlus Google Maps lietotnē.

  Pateicoties Google Street View, lietotājiem jau ir iespēja apskatīt lielāko daļu Latvijas pilsētu, daudzus kultūras pieminekļus, kā arī dabas objektus. Apzinoties, ka infrastruktūra gan pilsētās, gan arī starp tām nepārtraukti attīstās un mainās, Google regulāri atjaunina pieejamos attēlus, lai pēc iespējas precīzāk atspoguļotu aktuālo situāciju. Jaunie attēli palīdzēs lietotājiem vēl labāk orientēties dažādos galamērķos, kā arī vērot 360 grādu panorāmas attēlus ar ielām un apskates vietām.

  Papildus ielām un ceļiem Google iemūžina arī dažādas gājēju zonas un citas vietas, kas nav sasniedzamas ar automašīnu. Piemēram, ikvienam ir iespēja doties virtuālā pastaigā pa Vecrīgas ieliņām, ieraudzīt Eiropas platāko ūdenskritumu Ventas rumbu vai doties apskatīt Ventspils loču torni jeb “Balto bāciņu”, kas celta 1934. gadā.

  Google dara visu iespējamo, lai aizsargātu iedzīvotāju privātumu un datu konfidencialitāti. Pirms savākto attēlu publicēšanas tie tiks apstrādāti ar īpašu tehnoloģiju, aizklājot cilvēku sejas un automašīnu reģistrācijas numurus, lai tie nebūtu identificējami, tādā veidā pasargājot personu privātumu. Street View piedāvā papildu attēlu aizmiglošanas funkciju (personām, automašīnām, mājām u.c.), ko var pieprasīt, nospiežot pogu “Ziņot par problēmu” jebkura attēla apakšējā labajā stūrī.

  Street View ir populāra Google Maps funkcija, kurā ir vairāk nekā 220 miljardi attēlu no visas pasaules, tostarp Antarktikas un Arktikas. Šī funkcija ir pieejama datoros un mobilajās ierīcēs, kā arī programmā Google Earth.

  Uz Latvijas ceļiem Street View automašīnas būs sastopamas sākot ar 21. martu. Plašāka informācija par Street View un valstīm, kurās pašlaik brauc Google automašīnas, ir pieejama šajā vietnē.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  4 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  RGi
  15.03.2023 18:25

  Diez cik reizes pārsitīs riepas?

  Krotow
  16.03.2023 22:11

  Tie apstrādātaji nereti apstrāda arī vietas, kas nav ne sejas ne numuri. Un pie kājas ka kādu sieva pieķer izejot no mīļākās mājas vai arī citu pamana darba laikā vazājoties pa krogiem. Šo būtu jaaizliedz ar likumu.

  Bien Venidos
  18.03.2023 15:23

  Pēdejos gadus viņi ik pēc paris gadiem vizinās. Pagajušo gadu nebija ieplānots. Es Jūnijā Juglā pamanīju pie tramvaja galapunkta Brīvības ielā bija apgāzusies panorāma otrādi un nebija aizklāti numuri un sejas. Es to norādīju un kopš jūlija līdz novembrim viņi braukājās. pa LV. Šobrīd tā greizā panorāma nomainīta ar 22 gada oktobŗi uzņemto panorāmu. Kopā pa to ielu ir braukuši: 11, 14 un 18 gadu Augustā, 19 gada Jūlijā, 21 gada Jūnijā un 22 gada oktobrī. Un pie tam ļoti ātri tika nopublicēts. 21 gada bildētais pēc gandrīz gada paradijās, 22 – pēc mēneša. Pamanīju to pēc sava ciemata. Skatijos… Read more »

  Kalvis
  21.03.2023 10:06

  Pēc norādītās Google vietnes datiem, viņi jau pie mums ir pavizinājušies pagājušajā gadā: 03/2022 – 10/2022.

  Reklāma