Britu Kolumbijas provincē Kanādā fiksēta autoavārija, kuras rezultātā elektriskā Audi e-tron baterijas atdalījās no auto, aizlidoja tālāk un uzliesmoja. Lai arī parasti šādi apgalvojumi jāuztver ar zināmu skepses devu par apgalvotā patiesumu, šoreiz viss ir nofilmēts un labi redzams, kā baterijas atdalās no mašīnas.
Pēc negadījuma fiksētajos foto redzams, ka mašīna ir vienā ceļa pusē, savukārt baterijas atrodas otrā ceļa pusē, vairāku metru attālumā no auto. Audi vadītājs avārijā neguva nopietnus ievainojumus, savukārt otra iesaistītā auto vadītājs tika nogādāts slimnīcā, taču arī viņa dzīvībai briesmas nedraud.
Vietējās pilsētas policijas pārstāvji pastāstīja, ka pēc avārijas nācies slēgt konkrēto ielu, jo trieciena rezultātā sabojāts elektrības stabs, kā arī pastāvēja risks, ka Audi baterija varētu aizdegties. Kā zināms, elektroauto baterijas ir ļoti grūti apdzēst. Vietējā policija arī skaidro, ka vismaz viņu pieredzē šis ir pirmais fiksētais gadījums, kad elektroauto baterijas avārijas brīdī atdalās no auto. Šeit svarīgi piebilst, ka arī auto ar iekšdedzes dzinējiem nav pasargāti no šādām situācijām un stipra trieciena gadījumā var atdalīties dzinējs vai citas daļas. Audi raksta tapšanas brīdī nav sniedzis komentārus par šo atgadījumu, taču domājams, ka ražotājs vēlēsies izpētīt, kāpēc tā notika, lai kādus iespējamos trūkumus varētu novērst.
It’s not a bug! It’s a feature!
Tas jau nav trūkums. Tieši pluss, ka nenodegs pilnīgi viss auto.
Tagad pēc katra negadījuma ar EV slēgs visu ielu, nevis apbrauks avarējušos auto.
Ielu slēdza dēļ sabojāta elektrības staba, jo tajā “modernajā” kontinentā dzīvojošie vadus zemē vēl nemāk ierakt.
“kā arī pastāvēja risks, ka Audi baterija varētu aizdegties.”
Varbūt tā ir drošības fīča? Līdzīgi kā Volviķiem, kad sadursmes brīdī motors aiziet zem grīdas, nevis salonā! Ja baterijai ir tieksme aizdegties, labāk lai viņa deg tālāk no auto.
Diez vai lidojošas degošas baterijas ir laba drošības fīča. F1 taču arī riteņi ir piestiprināti pie auto, lai avārijas gadījumā nelido uz galvas skatītājiem vai citiem pilotiem. Kaut kas šoreiz ir nogājis greizi.
Mjā, Audi inženieris ierunājas :D
Tu tātad, kā Audi inženieris saki, ka pāris simtus kilogramu smagām mašīnas detaļām ir jālido apkārt?
Pastāv iespēja ka tika pārsniegti tie 70km/h, precīzi nezinu, bet ir kaut kāds ātrums līdz kuram visas drošības sistēmas tiek testētas. Pie tā ātruma, gan jau viss darbojas kā paredzēts un kā testos. Pie milzīgiem ātrumiem jau vispār nekādas garantijas, ka tevi kas glābs, viss var sadalīties. No Audi atbildi nav jāgaida, ja mašīna izlaista, tātad atbilst drošības standartiem un testus izgājusi.
Nu, bet kaut kas te ir nogājis greizi, ja akumulators ir atdalījies no auto un aizlidojis.
Es nekur neko neesmu apgalvojis ka tas ir paredzēts vai nē, bet te jāskatās ātrumi, deformācijas virziens. Par F1 tu auzās esi gan aizbraucis, es piemēram esmu vairākas reizes redzējis ka riepas atdalās un pārējās detaļas. Pat dažs labs aizmirst pieskrūvēt ripuļus. Un kā šo izskaidrosi: https://www.youtube.com/watch?v=ZMZJ3ZaEcIQ&ab_channel=FORMULA1 Ne velti saka, mēdz arī slotas kāts šaut!
Noskaties šo: https://www.youtube.com/watch?v=R4gKZNi71U8
Tā “motora fīča” ir pilnīgi visiem šī gadsimta auto. Nesaprotu kāpēc izcel tieši volvo
Volvo bija pirmais, kas to ieviesa, tāpēc arī atmiņā palicis, ka tā ir volvo fīča!
Pietiekami spēcīgi maucoties, pa gaisu ies ne tikai baterijas un motori. Paskaties kā mūsu bāleliņi laukos sitas – motors pa kreisi, sēdekļi pa labi, pats sēž grāvī un šņaukājas.
Precīzi!
Neviens nekad negarentēs kur detalas lido pēc avārijas, vari šķilt 100 audi un atkarībā no tā kā, kur pret ko, kādā ātrumā tas atdursies – iznākums var būt loti dažāds
Šī ir laba drošības fīča, jo pasargās pasažierus no iespējamā ugunsgrēka. F1 ir sacīkstes, salīdzinājums pilnīgi nevietā. Riski jāvērtē konkrētā kontekstā.
Salīdzinājums ir perfekti vietā šajā gadījumā. Pēc tavas loģikas tad jau auto bamperiem, kapotam u.c. virsbūves detaļām būtu pie pirmās iespējas jāatdalās un jālido uz visām pusēm pāršķeļot galvaskausus apkārtnes suņiem un bērniem.
tev loģika vēl klibāka, jo modernam auto bamperis, kapots u.c. daļas kalpo par trieciena amortizācijas buferi, tāpēc tie noteikti neatdalīsies, kamēr nebūs izpildījuši savu funkciju.
Amortizācija, jā, bet vai šīs komponentes lido apkārt?
Kā jau visi Tavi komentāri ir perfekti :)
Laba tēma. Apskatam pirkstiņbateriju, tā var ripot mētāties atvilknē, kabatā – nu ir jāsakīt ļoti daudz varbūtības zvaigznēm, lai permanenti savienotos baterijas + ar -. Un ne bez pamata tā konstruēts. Te nu domāju, kā + un – ir izvietots tām elektroauto baterijām? Vai pa zemi šļūcoša baterija nevar nofrēzēt plastmasas kontaktus un samesties uz īso? A uz mitra asfalta? Bet visā visumā kopumā, lūk – milzīgi smaga baterija, bet stiprinās bāzē, kas ir mēģināta taisīt tomēr pēc iespējas vieglāka. Rezultāts video. Domāju te drošībnieki sāks skatīties īpaši, jo šāda atdaloša baterija, it kā var paglābt pasažierus no aizdegšanās, bet… Read more »
virsraksts iespārda… “Avārijas laikā no mašīnas atdalās Audi e-tron baterijas”
tā vien liekas, ka no kaut kāda Merša avārijas laikā atdalījušās Audi baterijas :D
NCAPā 2021 gadā neko tādu nekonstatēja –
https://www.euroncap.com/en/results/audi/q4+e-tron/43490
https://www.youtube.com/watch?v=5H-6JjP2gAI
Arī domāju, ka labi, ja baterija atdalās, katra daļa, kas atdalās paņem enerģiju uz sevi, jo vairāk triecienā auto izšķīst, jo labāk tiek absorbēta enerģija, vadītājam lielākas izredzes izdzīvot (protams ja salons vēl nav izjucis). Tas ka baterija varētu aizdegties, to atsevišķi dzēst noteikti būtu daudz vieglāk nekā kopā ar visu auto. It kā tiešām nebūtu redzēti arī citu marku auto, kur piemēram motors būtu atdalījies avārijā.
“kuras rezultātā elektriskā Audi e-tron baterijas atdalījās no auto, aizlidoja tālāk un uzliesmoja.”
” kā arī pastāvēja risks, ka Audi baterija varētu aizdegties.”
Tad uzliesmoja, vai tomēr pastāvēja bažas, ka uzliesmos? vidoe ar nemanās, ka kautkas degtu.