Web Analytics
More
  Reklāma

  Martā sāksies ekspedīcija, kurā ar Nissan Ariya centīsies aizbraukt no viena zemeslodes pola uz otru

  Jaunākie raksti

  Nissan elektriskais krosovers Ariya tiks izmantots ambiciozā ekspedīcijā, kuras mērķis ir mērot ceļu no viena Zemes pola uz otru. Taisnības labad jāsaka, ka brauciens sāksies no magnētiskā ziemeļpolā, bet finišs gan ir paredzēts planētas ģeogrāfiskajā dienvidpolā.

  Šo ekspedīciju izplānojis britu pētnieks Kriss Remzijs kopā ar savu sievu. Ekspedīciju plānots sākt jau martā, kopumā veicot 27 tūkstošus kilometru. Protams, šim braucienam netiks lietots parastais sērijveida Ariya, bet gan krietni modificēta versija, kas aprīkota ar lielākām riepām un riteņu arkām, kā arī auto padarīts augstāks un nostiprināta balstiekārta. Ceļojumā dosies divas identiskas automašīnas – otra tiks izmantota kā atbalsta transports.

  Nissan sola, ka pabeigtais auto oficiāli tiks atklāts februārī. Ražotāja pārstāvji gan pagaidām nav atklājuši, kā plānots uzlādēt mašīnu, jo lieli brauciena posmi tiks veikti ārkārtīgi nomaļās vietās, kur nav absolūti nekādas elektroauto uzlādes infrastruktūras, turklāt Antarktīdā jārēķinās ar ļoti zemu gaisa temperatūru, kas elektroauto nobraucamo attālumu ar vienu uzlādi samazina.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  7 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Skābene
  18.01.2023 12:02

  “no viena zemesloda pola uz otru”!
  Dzimumu maiņa tagad modē. :)

  Biteme
  18.01.2023 12:54

  Riebīgi, ka pseidozaļos elektroauto izmantos izklaides pasākumā, kas ražošanai nav vajadzīgs un tikai palielina ietekmi uz vidi ar vienu vienīgu domu – radīt papildus argumentu pārdošanai. Tfu.

  Bats
  19.01.2023 11:49
  Reply to  Biteme

  Vēsturē nav piemēru šādiem publicitātes trikiem no iekšdedzes motoru auto ražotājiem?

  Biteme
  19.01.2023 12:08
  Reply to  Bats

  Noteikti vajag sekot sliktākajiem paraugiem?

  Mīnus 20 gadus vecs jaunietis
  19.01.2023 09:00

  Kā to paredzēts lādēt?

  Elektriķis
  19.01.2023 09:21

  Ziemeļpolā un dienvidpolā ir stiprāks magnētiskais lauks kā Zemei pa vidu. Uz riteņiem ir uzmontēti elektromagnēti (skat. attēlu). Tie, griežoties un sadarbojoties ar Zemes magnētisko lauku, rada strāvu un auto tiek uzlādēts :)

  Bats
  19.01.2023 11:47
  Reply to  Elektriķis

  Dienas komentārs! Nice!

  Reklāma