Web Analytics
More
  Reklāma

  Tet Ķīpasalā testē īpaši ātru bezvadu datu pārraides tehnoloģiju viedās pilsētas risinājumu atbalstam

  Jaunākie raksti

  Sadarbībā ar partneriem Tet turpina pagājušajā gadā Ķīpsalā uzsāktos darbus viedās pilsētas risinājumu testēšanai – ne tikai tiek pētītas dažādas elektroenerģijas, mobilitātes un sensoru sistēmas, bet arī tiek uzstādītas kameras ar iebūvētu mākslīgo intelektu un testētas bezvadu datu pārraides iespējas šo tehnoloģiju darbības atbalstam. Vienlaikus šo bezvadu datu pārraides tehnoloģiju Tet testē, lai nākotnē varētu nodrošināt biznesa un privāto klientu vajadzības pēc bezvadu interneta ar optikas ātrumu.

  Nākamo viedo risinājumu ierīkošanas darbi šobrīd norit Zunda krastmalā. Tur viedajam apgaismojumam pievienojas arī vides un gaisa kvalitātes sensoru stacija, kā arī kameras, kas aprīkotas ar mākslīgo intelektu. Kameras ļaus testēt gudrās auto stāvvietas ielu līmenī, kā arī citus mobilitātes un drošības risinājumus. Sensoru un kameru funkciju nodrošināšanai ir nepieciešams ātrs un stabils internets. Šajā gadījumā Tet izmēģina datu pārraides risinājumu ar optikas ātrumu – Wi-Fi tehnoloģiju 60 GHz diapazonā.

  Reklāma

  Sadarbojoties ar BT1 pārstāvjiem, uz Starptautiskā izstāžu centra jumta ir uzstādīta datu pārraides bezvadu savienojumu bāzes stacija ar raidītāju. Savukārt uz astoņiem apgaismes stabiem Zunda krastmalā šobrīd pakāpeniski tiek uzstādītas uztveršanas ierīces. Raidītājs un uztvērēji gādā par datu pārraidi ar ātrumu līdz pat 1000 Mbit/s. Tādējādi viedajām ierīcēm tiks nodrošināta nepieciešamā datu plūsma un ātrums, testējot gudrās auto stāvvietas un citas kameru funkcionalitātes.

  Šāda datu pārraides izmantošanas iespēja padara ērtāku tehnoloģijas nodrošināšanu, jo tā neprasa ierīkot optiskā interneta kabeļus katrā no apgaismes stabiem, uz kuriem tiek uzstādītas kameras.

  Kameras ar iebūvētu mākslīgo intelektu piedāvā plašu funkcionalitāti. Pēc to uzstādīšanas Zunda krastmalā plānots pakāpeniski sākt testēt tādas funkcijas kā gudrās auto stāvvietas, aizliegto auto novietošanas zonu uzraudzību, cilvēku un transportlīdzekļu plūsmas uzskaiti, plūdu un dūmu detektēšanu un citas. Savukārt vides un gaisa kvalitātes sensoru stacija piegādās datus par gaisa kvalitāti, trokšņu piesārņojumu, gaisa mitrumu un citiem rādītājiem. Testu rezultāti un pielietošanas iespējas tiks kopīgi izskatītas ar Rīgas domes pārstāvjiem un citām iesaistītajām pusēm.

  Jau ziņots, ka pēc bezvadu interneta tehnoloģijas testiem laboratorijā un lauka testiem Rīgas nomalē, turpinās to izmēģinājumi darbībai dažādos laika apstākļos un attālumos pie testa klientiem. Šī brīža rezultāti rāda, ka dažādos apstākļos rezultāti sasniedz 60-80% no maksimālā iespējamā. Savukārt Ķīpsalas, Āzenes ielās un Zunda krastmalā līdz šim 61 apgaismes stabs aprīkots ar Tet viedā apgaismojuma sistēmu – maza patēriņa LED gaismekļiem, viedajiem kontrolieriem un kustību sensoriem. Sistēma un apgaismes stabi tiek attālināti pārvaldīti un regulēti, un pirmie rezultāti rāda, ka ar to palīdzību ietaupīti 77% elektroenerģijas patēriņa.

  Ķīpsalas viedās pilsētas testa kvartālā aktivitātes top sadarbība ar Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentu, pašvaldības aģentūru “Rīgas gaisma”, Rīgas Tehnisko universitāti un Draugiem Group meitas uzņēmumu “Idea Lights”.

  Kursors.lv komentārs: Šī preses relīze publicēta ar domu painformēt lasītājus par to, ka Tet nav tikai neskaitāmu televīzijas produktu un interneta pakalpojumu tirgotājs. Uzņēmums jau labu laiku iemēģina roku dažādu modīgu bezvadu tehnoloģiju testēšanā.  

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  5 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Dindāls
  17.01.2023 11:41

  Optika bez vadiem jau sen ir. AirFiber, Mikrotika tas tur, kā viņu W60…
  Nebūtu izbrīnīts ja TP-Links jau testē kādu copy-paste variantu.
  Telekoms atkal noraksta naudiņu.

  Kursors.lv
  17.01.2023 11:51
  Reply to  Dindāls

  Ja nebūtu tehnikas, tad nebūtu ko testēt. Kur problēma?

  Pēča
  17.01.2023 11:56

  Kad beidzot TETs izraksies no pagājušā gadsimta DSL tehnoloģijas? Un PAŠI gada laikā palēnām piedavās mainot esošo privātmaju novecojusos kapara telefonu vadu infrastruktūru? Tādejādi 5-10 gadu laikā vārds ‘optika’ nebūtu tikai futūrisks sapnis privatmāju iedzīvotājiem, bet gan reāli taustāma komunikācija. (jo optika apakšā pilsetās/piepilsetās iet krustu šķērsu nevajag te liet, ka nav!) Nerunāju par lauku viensētu kur nākamā tuvākā māja ir pāris km attālumā… Bet tas acīmredzot nav ‘izdevīgi’ un optiku velk tikai pēc pasūtījuma, jeb ja gribi tad par saviem līdzekļiem tev ievilks! Draugam pa ielu vilka optiku priekš apartimentu jaunbūves, tieši viņu pusē raka un jau sacerējās ka vienu dzīslu atvilks, viņš ir klients jo kaut kā saziņu ar ārpsauli vajag… bet prasot Citrus meistariem tie rausta plecus, viņi tik rok tranšeju un gulda optiku priekš apartimentiem ielas galā. (Kaut uz ielas garumā ir 8 citas privatmājas/klienti) Kuriem arī ta varēja pa vienai dzīslai pievilkt… Nē! Acīmredzot lai labāk lai klienti sež uz DSL jo tā mazak noslogos gala serverus… :D Uz jautajumiem zvanot un rakstot e-pastā, tet saka ka ir jātaisa jauns projekts, saskaņošana, ka viņi nevarot tā pa esošo izvilkt(jo projekts ir tāds kāds viņš ir) no apartimentu puses, priekš apartimentiem un protams visi finansiālie jautajumi… Read more »

  Last edited 1 year ago by Pēča
  x_faili
  17.01.2023 13:06

  Šis varētu nepatikt “plakanās Zemes” piekritējiem: ka nesāk atkal ālēties un gāzt nost šos stabus, jo tie zogot prātu! (kā tas notika ar mobilo 5G torņiem).

  Vārds
  17.01.2023 15:27

  Tet atgādina tādu kā nepieredzejušu startapu, kam pamatnes nav un grib skriet uz visām terndīgajam pusēm jo tur galā ir tas zelta pods kuru sasniedzot varēs gozēties uz forbes vāka, kā super veiksmīgs startapa uzņēmums.

  Bet galā ne ta tas ne ta šis viņiem dzīvē sanāk…

  Pēc mūsdienu standartiem(domāju ārpus daudzstāvenēm) internets novecojis un lēns, iptv (tet.plus) arī krietni atpaliek no go3 platformas(runāju par tehnisko pusi, nevis filmu piedāvajumu) gļuku joprojām daudz, ieklausīties patēretājos lai tos izlabotu un visparīgi UI pieslīpētu negrib, par kaut kādu arhajisku interaktīvo televīziju un ‘dekoderiem’ nerunāsim….

  Un tas saucas vadošais valsts telekomunikāciju uzņēmums….
  Sava uzņēmuma pamata lietas sataisīt un normalizēt nevar/negrib, toties jaunajos trendīgajos projektos lec ar degsmi(jo moš kāds izšaus, nosedzot pērējos neveiksmes stāstus un vel gūstot peļņu.)

  Last edited 1 year ago by Vārds
  Reklāma