Quantcast
More
  Reklāma

  Viens no vadošajiem BMW inženieriem uzskata, ka litija jonu bateriju potenciāls ir gandrīz izsmelts

  Jaunākie raksti

  Vācu autoražotājs BMW jau iepriekš paziņojis, ka jaunās paaudzes Neue Klasse elektriskās mašīnas, kas izmantos arī jaunās paaudzes baterijas, ar vienu uzlādi spēs veikt līdz pat 1000 kilometriem. Tāpat BMW sola par 30% ātrāku uzlādi nekā šobrīd un būtiski samazinātas ražošanas izmaksas. Viens no vadošajiem BMW inženieriem Simons Erhards, kurš ir viens no vadītājiem jaunās paaudzes bateriju attīstībai uzskata, ka litija jonu bateriju potenciāls ir gandrīz izsmelts.

  Erhards norāda, ka, viņaprāt, litija jonu baterijas saglabāsies kā industrijas standarts vēl ilgāku laiku, tomēr, ja neizdosies atrast kaut ko jaunu, kas “maina spēles noteikumus” šī tipa baterijām, tad to potenciāls drīzumā būs izsmelts. “Ja raugāmies no energoietilpības perspektīvas, tad domāju, ka esam sasnieguši optimālu litija jonu bateriju šūnu ķīmiju industriālām vajadzībām un lieliem apjomiem,” saka inženieris.

  Viņš skaidro, ka inženieri, protams, var veikt dažādas izmaiņas, lai ietekmētu bateriju parametrus, taču šīs izmaiņas ir arvien grūtāk pielāgot lielapjoma ražošanai, lai tas būtu ekonomiski pamatoti.

  BMW inženieris uzskata, ka nākamais lielais bateriju attīstības posms ir cietvielu baterijas. Tā nu jau ir ilgstoši apspriesta tehnoloģija, kas pagaidām ir izstrādes stadijā un nevienam nav īstas skaidrības, kad tā varētu parādīties masveida sērijveida ražošanā. Teorētiski šī tipa baterijas sniedz ievērojami lielāku energoietilpību, kā arī lielākus uzlādes ātrumus un mazina ugunsdrošības riskus, taču pagaidām to izstrādē bijuši dažādi izaicinājumi un grūtības.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  10 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Biteme
  10.12.2022 11:10

  būtiski samazinātas ražošanas izmaksas.

  Ražošanas, Karl! Un visdrīzāk, ne pircēja.

  Krotow
  10.12.2022 14:38

  Nakotnē tāpat izdomās kaut ko labāku. Tagad lai optimizē razošanu, lai cilvēki mašīnu varētu arī atļauties.

  Romāns Javnošāns
  19.12.2022 13:29
  Reply to  Krotow

  Piekrītu !!!! Smaidiņš

  karlovs pēteris
  10.12.2022 16:56

  Cīņa ar gklobālsajām klimatiskām izmaiņām nav cilvēku spēkos.

  Tītars
  12.12.2022 13:35

  li-ion ir bijis salīdzinoši labs skrējiens pāris dekādes. EV iespējams izspiedīs labāko, ko li-ion potenciāls var dot.
  Kopš EV popularitāte pieņēmusies spēkā arī esam tikuši pie labām atziņām, piemēram šī brīža formā li-ion baterijām ir pamatīgs svara limits, un vienā brīdī iegūtie kilometri sasniedzamībā neatsver auto lielo svaru.
  Ar interesi skatos uz EV-Ūdeņraža hibrīdiem, kas varētu būt viena no vidēja-termiņa risinājumiem.

  Pēča
  14.12.2022 14:34
  Reply to  Tītars

  Es teiktu jau kādu trešo gadu li-ion bateriju potenciāls elektromobīļos ir izsmelts un normāla izmēra automobīlis(tāds kur var ērti sasēsties 4-5 cilvēki) + ielikt ko bagažniekā patlaban var droši sasniegt maksimums 250km attālumu pie ļaunākā scenārija(ziema, pilns auto u.t.t..) Tādejādi elektro ir tīraka pilsētas štelle(vai vasaras sezonas) lai tev nav katru kilometru jāskaita un paniski jāplano lai nepaliec ziemas aukstumā, ceļa malā šosejas/nekurienes vidū… Ja grib justies ar to ērti ārpus pilsētas cauru gadu, tad valstī vajag uzsliet 10x vairāk uzlādes staciju punktu un vienā stacījā vismaz 3x vairāk štepseļus piedavāt.. Lai piebraucot pie tā vienīgā punkta, tev nav vispirms… Read more »

  Sergejs
  19.12.2022 13:02
  Reply to  Pēča

  +

  Gints
  15.12.2022 18:11

  Man liekas ka BMW inženieru prasmes, zināšanas elektrotehnikā ir izsmeltas? Pagrieziena rādītāji nomirst pirmajā dienā!

  azazel
  17.12.2022 23:07

  Pirms 50 gadiem mūs baidīja, kā nafta atlikusi tikai 50 gadiem. Tie ir pagājuši un atkal nafta pietiks tikai 50 gadiem, litijs varētu nepietikt…

  Sergejs
  19.12.2022 13:04
  Reply to  azazel

  Par to sāka biedēt jau 90 gadus atpakaļ -) Tagad nu jau ir teorija ka tā atjaunojas geotektonisko procesu rezultātā un tad jau sanāk ka ir atjaunojamais resurss (kā tagad ir modē)

  Reklāma