Web Analytics
More
  Reklāma

  Tet testē caurspīdīgu optiskā interneta kabeli

  Jaunākie raksti

  Tet sācis testēt caurspīdīgu optiskā interneta kabeli, kas priecēs mājas dizaina cienītājus. Pirms tas tiek piedāvāts klientiem un uzstādīts mājokļos, eksperti pēta, vai caurspīdīgais vads saglabā jaudīgā un stabilā interneta īpašības un tehniskos parametrus – spēj stabili nodrošināt līdzšinējo mājas internetu ar ātrumu līdz pat 1 Gbit/s jeb 1000 Mbit/s un vairāk.

  Jaunā tehnoloģija, kas šobrīd tiek testēta laboratorijā, ir paredzēta optiskā interneta izbūvei iekštelpās vai vietās, kur laba interneta nodrošināšanai ir nepieciešams izmantot vairākus WiFi rūterus un starp tiem izbūvēt iekštelpu optisko kabeli. Atšķirībā no šī brīža risinājumiem visjaunākā caurspīdīgā optikas vadu instalācija to padara praktiski neredzamu – līdz ar to izcili piemērota tiem, kuriem būtisks ir mājas interjera dizains un tādēļ dzīvoklī vai mājā vēlas iztikt bez vadiem.

  Reklāma

  “Ar lielu interesi un aizrautību meklējam jaunus risinājumus interneta pakalpojumu attīstībai. Sekojam līdzi nozares tendencēm un jaunumiem, kā arī tirgus piedāvājumam pasaulē, kas šobrīd mums ļauj būt pirmajiem, kuri testē caurspīdīgo optiskā interneta kabeli. Paredzam, ka līdz ar to interneta ierīkošana ikvienā mājoklī kļūs vēl ērtāka un patīkamāka kā līdz šim,” saka Tet valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks.

  Jaunais optiskais kabelis – optiskā dzīsla kopā ar apvalku – ir tievāks, nekā līdz šim izmantotie. Vizuāli tas pēc izmēra ir līdzīgs biezai makšķerauklai, un viena no tā būtiskākajām priekšrocībām ir caurspīdīgums. Optika, kas ir ražota no stikla šķiedras, ir vada iekšpusē, tai apkārt ir aizsargslānis, virs kura ir caurspīdīgs materiāls, kas, ar īpašu aparātu karsējot 190°C temperatūrā, tiek nedaudz izkausēts un “pielīmēts” pie virsmas. Vada iekšpusē esošā stikla šķiedra karsēšanas procesā netiek ietekmēta, jo to spēj iespaidot krietni augstāka temperatūra. To viegli “pielīmēt” pie gludām virsmām, labi pieguļ durvju ailēs un stūros, jo saglabā optiskā vada lokanību.

  Par turpmāko rīcību caurspīdīgā optiskā interneta kabeļa risinājuma ieviešanā mājokļos pie klientiem tiks lemts pēc testiem un rūpīgiem izmēģinājumiem, kuros tiek pārbaudīts, vai tas spēj nodrošināt internetu līdz 1 Gbit/s bez jebkādiem zudumiem.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  8 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Biteme
  29.11.2022 13:30

  Apkopēja skatās – nu kas te atkal mētājas, kā mati, kā diegi….un gar visu sienu! Kā es to drazu jau en neievēroju!

  Kāds
  29.11.2022 17:30

  Wow… Esmu sajūsmā. Man vienmēr paticis labāk mājās izvilkt pa istabām vadus priekš stacionārajiem un portatīvajiem datoriem, ar Wi-Fi vienmēr bijušas performances problēmas un citas likstas. Šis padara vadu izvilkšanu vēl vizuāli sakarīgāku.

  oppo
  29.11.2022 18:51
  Reply to  Kāds

  savam stacionārajam tīkla karti ar sfp moduli liksi iekšā? :)

  Usinss
  29.11.2022 21:27

  Rakstā minēts līdz gigabitam, onka saka daudzus gigabitus…. Kaut kas neiet kopā… Bet neredzamus vadus var izvietot tad, kad ar smadzenem projektē ēkas, renovācijas un remontus. Nevis pa roku galam kaut ko ķap ļap, tad šādas muļķības jādara.

  Pēča
  30.11.2022 09:03
  Reply to  Usinss

  Pasaulē operatori attīsta 10Gbps un pat 100Gbps tīklu, pie mums tet joprojām lepojas un investē 1Gbps tīklā. :D

  Protams, ka parastais lietotājs pat gigabitu ikdienā nevar pilnība uztilizēt, bet nu fakts, ka tāds ir smieklīgs!
  Būtu labāk sakusi pievilkt pilsētu centru(kur infrastruktūra IR) privātenēs optiku. Savādāk kaimiņu hruščovka sēž uz gigabita, bet 100m tālāk privātenes uz 20mbit DSL. :D Un maksā tikpat.

  Last edited 1 year ago by Pēča
  Name*
  30.11.2022 18:12
  Reply to  Pēča

  Tet pirms gada jau palaida 10Gbps, Saliena. Vai vēl kaut kur ir, to nezinu.

  Dāvis
  30.11.2022 20:09
  Reply to  Name*

  Vot Salienā palaida, bet ņemot vērā tur dzīvojošos, neticu ka tur dzīvo tādi cilvēki kam būtu nepieciešams 10Gbps pieslēgums

  Pēča
  17.01.2023 15:43
  Reply to  Dāvis

  Ja 1Gbps patlaban maksa 20.50€/mēn, gan jau 10Gbps pieslēgums maksā visus 100€/mēn vismaz.

  Interesanti kurš no vidusslāņa par internetu ņems un maksās ik mēnesi sotaku vai vairāk?!??
  Utilizē vai nē, tikai bagātie un naudīgie kas atļaujas īpasumus ‘VIP’ ciematos, šādu pieslegumu var arī atļauties paņemt, lai pafleksētu kaut kādos speedtestos un tad ikdienā browsēt feisbuku un tiktoku.
  Jo to papildus simtiņu menesī, nemaz nejūt.

  Last edited 1 year ago by Pēča
  Reklāma