More
  Reklāma

  Krievija plāno palaist nacionālo kriptovalūtu biržu

  Jaunākie raksti

  Krievijā jau labu laiku valda domstarpības par kriptovalūtu regulēšanu. Krievijas Centrālā banka gada sākumā pat aicināja pilnībā aizliegt šos valūtu izmantošanu valstī. Vēlāk arī izskanēja viedoklis, ka kriptovalūtu darījumus Krievijā vajadzētu aplikt ar nodokļiem. Lai vai kā, šobrīd Krievijas likumdevēji strādā pie tā, lai palaistu nacionālo kriptovalūtu biržu.

  Ideju par nacionālo kriptovalūtu biržu atbalstījusi gan Finanšu ministrija, gan Krievijas Centrālā banka. 23. novembrī Krievijas Valsts Domes deputāti apsprieda grozījumus spēkā esošajos kriptovalūtas tiesību aktos “Par digitālajiem finanšu aktīviem”. Ekonomikas politikas komitejas loceklis Sergejs Altuhovs norādījis, ka neesot jēgas noliegt kriptovalūtu esamību. Taču problēma, viņaprāt, esot tajā, ka tās cirkulē lielā apjomā bez jebkāda valsts regulējuma. Viņa ieskatā šādā veidā Krievija jau zaudējusi vairākus miljardus rubļu nesamaksātajos nodokļos.

  Jāpiezīmē, ka jūnijā Domes Finanšu tirgus komitejas vadītājs Anatolijs Aksakovs ierosināja, ka nacionālo kriptovalūtu biržu Krievijā varētu izveidot kā daļu no Maskavas biržas. Septembrī Maskavas birža centrālās bankas vārdā izstrādāja likumprojektu, lai atļautu tirgoties ar digitālajiem finanšu aktīviem. Savukārt šī mēneša sākumā Krievijas Valsts Domē tika iesniegts likumprojekts, kas legalizēs kriptovalūtas ieguvi un iegūtās kriptovalūtas pārdošanu.

  1 komentārs

  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  HBH
  30.11.2022 02:32

  ma… v

  Reklāma