More
  Reklāma

  Ministrs sola pilnu valsts atbalstu un aicina Tesla investēt Itālijā būvējot rūpnīcu

  Jaunākie raksti

  Itālijas Transporta un infrastruktūras ministrs Mateo Salvini aktīvi aicinājis elektroauto ražotāju Tesla investēt šajā Vidusjūras reģiona valstī. Salvini, uzstājoties vebinārā, ļoti slavēja Tesla vadītāju Īlonu Masku, viņu nosaucot par vienu no mūsdienu inovatīvajiem ģēnijiem. Salvini arī pauda nožēlu, ka Tesla pagaidām nav vairāk investējusi Itālijā, viņam uzskatot, ka Itālijas autobūve varētu daudz iegūt no Tesla ienākšanas. Salvini arī nekautrējās tiešā tekstā aicināt Masku būvēt nākamo elektroauto ražošanas rūpnīcu Itālijā.

  Itāļu ministrs arī izteicās, ka autoražotājs saņemtu pilnvērtīgu valsts atbalstu. Salvini vienlaikus meta akmeņus Vācijas dārziņā, atgādinot par Tesla problēmām sakārotot dokumentāciju un licences, lai varētu izbūvēt savu rūpnīcu Berlīnes pievārtē. Lai arī Tesla šos jautājumus sakārtoja, tas prasīja vairākus mēnešus un radīja būtisku aizkavēšanos.

  Tesla savas mašīnas Itālijā piedāvā jau kopš 2011. gada un valstī ir gana plašs Tesla Supercharger uzlādes punktu tīkls, tāpēc nevar teikt, ka Tesla būtu pametusi Itāliju novārtā. Acīmredzams, ka valsts vadītāji vēlas vairāk. Šobrīd daudz tiek baumots par Tesla rūpnīcu Kanādā, ko nav slēpis ne Masks, ne arī Kanādas valstsvīri, kas atbild par nozari. Pagaidām nav konkrētu, skaidru ziņu par Tesla plāniem būvēt vēlvienu rūpnīcu Eiropā, īpaši laikā, kad rūpnīca Berlīnē ne tuvu nestrādā ar pilnu jaudu.

  Reklāma

  2 komentāri

  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  2 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Skābene
  22.11.2022 13:25

  Dīvains ministrs. Būtu labāk domājis, kā motivēt pašmāju FIAT ražot EV.

  Elektriķis
  22.11.2022 14:09
  Reply to  Skābene

  Ražo atspērušies, Fiat 500e ir diezgan populārs.

  Reklāma