Web Analytics
More
  Reklāma

  Skolēni hakatonā piedāvās risinājumus, kā Latvijas pilsētām kļūt klimatam draudzīgākām

  Jaunākie raksti

  10.–11. novembrī Latvijā otro reizi notiks hakatons «Young Climathon», kurā Latvijas skolēni piedāvās risinājumus aktuālām pilsētvides klimata un vides problēmām. Hakatons notiek laikā, kad pasaules valstu līderi ANO Klimata pārmaiņu konferencē mēģina vienoties par to, kā paātrināt cīņu pret straujajām klimata pārmaiņām.

  «Young Climathon 2022» piedalīsies 65 skolēni un 14 atbalsta personas no Liepājas, Rīgas, Ventspils, Daugavpils, Limbažiem, Jersikas, Babītes, Jelgavas un Skrīveriem. Lielākoties hakatonā piedalīsies ekoskolu audzēkņi.

  ReklāmaAdvertisement

  Viņi meklēs ilgtspējīgus un inovatīvus risinājumus, lai panāktu cilvēku pārsēšanos no privātām automašīnām uz videi draudzīgākiem pārvietošanās līdzekļiem, vairotu sabiedrības atbildību par klimata pārmaiņām un palīdzētu pilsētām kļūt videi draudzīgākām. Skolēni arī domās, kā caur interaktīviem eksponātiem muzejos, zinātnes centros un izstādēs izglītot jauniešus par zaļo enerģiju. Labāko risinājumu autori saņems balvas no pasākuma atbalstītājiem.

  Hakatons notiks tiešsaistē 10. un 11. novembrī plkst. 9.30–15.30. Dalībniekiem būs iespēja praktiski darboties, strādāt kopā ar dažādu nozaru profesionāļiem, attīstīt prasmes strādāt komandās, definēt problēmas un radīt tām risinājumus atbilstoši sistēmiskās domāšanas pieejai. Šīs prasmes jauniešiem būs noderīgas arī nākotnes karjerā, risinot dažādas profesionālas problēmsituācijas.

  «Klimata pārmaiņu konferencē, kas šobrīd notiek Ēģiptē, ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs brīdinājis, ka planēta strauji tuvojas lūzuma punktam, pēc kura klimata pārmaiņas kļūs neatgriezeniskas. Tādēļ šobrīd ir ļoti svarīgi vairot izpratni par katra indivīda atbildīgu rīcību. Hakatons ir lieliska iespēja bērniem un jauniešiem dalīties ar savu redzējumu un piedāvāt risinājumus nākotnei, kurā viņiem būs jādzīvo, vienlaikus apgūstot jaunas prasmes,» norāda hakatona organizatore, Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta klimata zināšanu un inovāciju kopienas «EIT Climate-KIC» kontaktpunkta «EIT Climate-KIC Hub Latvia» projektu vadītāja Santa Krastiņa.

  «Young Climathon»  tiek rīkots otro gadu, lai sekmētu skolēnu un jauniešu izpratni par klimata pārmaiņu un vides izaicinājumiem un vairotu ilgtspējīgu pakalpojumu, produktu un iniciatīvu radīšanu. Hakatons ir «EIT Climate-KIC» programmas «Young Innovators» starptautiska iniciatīva.

  Latvijā to rīko Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centrs, «EIT Climate-KIC Hub Latvia» un Vides izglītības fonds. Pasākums tiek organizēts ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu projektā «Jaunie izgudrotāji ilgtspējīgai attīstībai» sadarbībā ar Eiropas Savienības māju, AS «Latvenergo», «Elektrum», Liepājas un Rīgas pašvaldībām, kā arī zinātnes centru «VIZIUM».

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Roberts
  10.11.2022 16:08

  Ta vieta lai pasaules lideri pulcetos zoom konference visi lidoja ar lidmasinam un parunaja par neko bez rezultata.
  Labak butu radijusi brainstorm par to kā pensionāriem iestāstīt ka vēja parki un nuclear powerplant ir droši.
  jo tie tad ir tie kas raksta visadas peticijas pret.

  Reklāma