Quantcast
More
  Reklāma

  Neste un Rolls-Royce veido stratēģisku partnerību, lai paātrinātu pāreju no fosilajām uz atjaunojamām degvielām

  Jaunākie raksti

  Neste un Rolls-Royce ir vienojušies veidot stratēģisku partnerību, lai paātrinātu atjaunojamās dīzeļdegvielas izmantošanu kā mazāku emisiju risinājumu dīzeļdzinējiem. Abiem uzņēmumiem ir kopīgs redzējums attiecībā uz atjaunojamās dīzeļdegvielas nozīmīgo lomu siltumnīcefekta izraisošo gāzu izmešu samazināšanas pielietojumos ārpus transporta nozares, piemēram, celtniecībā un elektroenerģijas ražošanā.

  Šajā sadarbībā galvenā uzmanība tiks pievērsta tam, lai veicinātu ilgtspējīgāku degvielu izmantošanu jau esošajās iekšdedzes dzinēju tehnoloģijās, paātrinātu pāreju no fosilajām degvielām uz atjaunojamām degvielām, kā arī lai palielinātu zināšanu apmaiņu par atjaunojamo dīzeļdegvielu un tās sniegtajām priekšrocībām lietotājiem.

  Ar zīmolu mtu Rolls-Royce pārdod ātrgaitas dzinējus un piedziņas sistēmas kuģiem, elektroenerģijas ražošanai, smagajiem sauszemes un dzelzceļa transportlīdzekļiem, militārajiem transportlīdzekļiem un naftas un gāzes rūpniecībai, kā arī dīzeļdegvielas un gāzes sistēmas un akumulatoru tvertnes drošībai būtiski svarīgiem pielietojumiem, koģenerācijai un nelielām energosistēmām.

  “Izmantojot mūsu ilgtspējības programmu “Net Zero at Power Systems” (“Nulles izmeši energosistēmās”), mēs esam apņēmušies pārveidot savu mtu produktu portfeli, lai līdz 2030. gadam ilgtspējīgas degvielas un jaunas mtu tehnoloģijas samazinātu mūsu siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisijas par 35% salīdzinājumā ar 2019. gadu. Šim mērķim ir svarīga loma Rolls-Royce grupas nulles izmešu ambīcijā, kuru paredzēts sasniegt vēlākais līdz 2050. gadam. Mūsu sadarbība ar Neste, kas ir pasaulē vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas ražotājs, palīdzēs mums sasniegt mūsu un mūsu klientu mērķus,” saka Rolls-Royce struktūrvienības Power Systemsstacionāro enerģijas risinājumu prezidents Tobiass Ostermaiers.

  “Izmantojot Neste MY atjaunojamo dīzeļdegvielu, SEG emisijas iespējams samazināt pat par 75%–95%*, ja emisijas degvielas dzīves cikla laikā salīdzina ar fosilo dīzeļdegvielu. Uzņēmumi var vienā mirklī ievērojami samazināt klimata izmaiņas veicinošās emisijas, vienkārši nomainot degvielu,” norāda Neste inovāciju nodaļas vecākais viceprezidents Larss Pīters Lindfors.

  Neste MY atjaunojamā dīzeļdegviela tiek ražota no 100% atjaunojamiem resursiem. Tā ir lietošanai gatava degviela, kurai nav nepieciešamas nekādas izmaiņas esošajos transportlīdzekļos, energosistēmās vai degvielas sadales infrastruktūrā.

  “Kopš 2022. gada maija Rolls-Royce ir apstiprinājis mtu enerģijas ražošanai paredzētus dzinējus atjaunojamajai dīzeļdegvielai un citām degvielām, kas atbilst EN15940 standarta specifikācijām. Mūsu veiktie testi uzrādījuši papildu siltumnīcefekta gāzu samazinājumu pat par 90%, cieto daļiņu emisiju samazinājumu pat par 80% un slāpekļa oksīdu samazinājumu vidēji par 8%. Visi mūsu testi apstiprināja pilnīgu veiktspēju bez izmaiņām dzinējos,” stāsta Rolls-Royce Power Systems stacionārās stratēģijas, biznesa attīstības un produktu vadības viceprezidents Mihaels Stipa.

  Rolls-Royce pakāpeniski tirgū laiž savu galveno mtu dzinēju sēriju ilgtspējīgākām degvielām, piemēram, atjaunojamajai dīzeļdegvielai, kas pazīstama arī kā HVO vai HVO100, un e-dīzeļdegvielai arī citos pielietojumos, piemēram, dzelzceļa, jūrniecības un būvniecības nozarēs.

  “Gan Neste, gan Rolls-Royce cenšas sasniegt savus klimata mērķus un atbalstīt klientus viņu ilgtspējības ceļojumā. Sadarbībai patiešām ir galvenā loma, cenšoties panākt nozīmīgu ilgtspējības ietekmi,” saka Neste OEM partnerību vadītājs Mats Hultmans.

  Atjaunojamās dīzeļdegvielas un citu atjaunojamo energoresursu produktu aizvien lielāka pieejamība

  Pašreizējā Neste atjaunojamo produktu ražošanas jauda pasaulē ir 3,3 miljoni tonnu gadā. Neste pašreizējais ražošanas jaudas projekts Singapūras naftas pārstrādes rūpnīcā un kopuzņēmums ar Marathon Petroleum Martinesā, Kalifornijā, atjaunojamo produktu kopējo ražošanas jaudu līdz 2023. gada beigām palielinās līdz 5,5 miljoniem tonnu un padarīs Neste par pasaulē vienīgo atjaunojamo degvielu un polimēru un ķimikāliju ražošanai nepieciešamo atjaunojamo izejvielu piegādātāju ar ražotnēm trīs kontinentos. Kad tiks pabeigts NesteRoterdamas pārstrādes rūpnīcas paplašināšanas projekts, tas uzņēmuma kopējo atjaunojamo produktu ražošanas jaudu līdz 2026. gada beigām palielinās līdz 6,8 miljoniem tonnu.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma