Web Analytics
More
  Reklāma

  LMT 9 mēnešos infrastruktūras un tehnoloģiju attīstībā investējis jau vairāk nekā 20 miljonus eiro

  Jaunākie raksti

  Latvijas mobilo sakaru operators un tehnoloģiju inovāciju uzņēmums LMT 2022. gada deviņos mēnešos par 4,2% kāpinājis investīciju apjomu 5G tīkla, infrastruktūras un tehnoloģiju attīstībā, kopējam investīciju apjomam sasniedzot 20,6 miljonus eiro. 5G pieejamību gan telefonos, gan rūteros novērtējuši arī vairāki simti tūkstošu klientu, bet kopējais klientu pieslēgumu skaits šobrīd ir 1,43 miljoni.

  Lai nodrošinātu kvalitatīvus, modernus pakalpojumus klientiem, LMT katru gadu tīkla attīstībā investē ievērojami vairāk nekā citi tirgus dalībnieki, mērķtiecīgi attīstot tīkla infrastruktūru, ieviešot jaunākās paaudzes tehnoloģijas un veicinot 5G atbilstošas testa vides radīšanu aizsardzības, mobilitātes, dronu satiksmes un ostu attīstībai. To novērtējis arī neatkarīgais analītikas uzņēmums Open Signal, kas specializējas patērētāju mobilās pieredzes analīzē, un 2022. gada septembrī atzinis LMT par labākās mobilo sakaru lietotāju pieredzes nodrošinātāju Latvijā.

  Reklāma


  “Jaunākās paaudzes tehnoloģijas, ko esam mērķtiecīgi apguvuši un ieviesuši mūsu sakaru tīkla infrastruktūrā, ļauj LMT šobrīd nodrošināt plašāko 5G tīklu Latvijā. Redzam, ka arvien vairāk klientu novērtē priekšrocības, ko sniedz ātra un stabila mobilā interneta pieejamība gan datoros, gan telefonos, un jau šobrīd varam prognozēt, ka līdz ar 5G tīkla paplašināšanu šādu klientu skaits tikai augs,” pauž LMT prezidents Juris Binde.

  Līdz ar vairāk nekā 70 jaunu 5G bāzes staciju uzstādīšanu aizvadītā gada laikā LMT 5G tīkls kļuvis par plašāko Latvijā: 50 apdzīvotās vietās pavisam pieejamas 180 5G bāzes stacijas, un 5G telefonos lieto jau vairāki simti tūkstošu LMT klientu. Šobrīd visvairāk LMT 5G bāzes staciju darbojas Rīgā, kur ir arī vislielākais 5G lietotāju skaits, kā arī Pierīgā, Ogres rajonā, Jelgavā, Daugavpilī, Jūrmalā un Ventspilī, un tīkls tiek pastāvīgi paplašināts.

  Līdz ar mobilo sakaru tīkla attīstību LMT 2022. gada trešajā ceturksnī arī turpinājis dažādus inovatīvu tehnoloģiju projektus. Lai palīdzētu uzturēt drošību un komfortu telpās, LMT radījis viedo gaisa kvalitātes un dūmu sensoru ELPO. Atšķirībā no citām līdzīgām tirgū pieejamām iekārtām LMT viedais sensors ir vienīgais, kas darbojas mobilo sakaru tīklā un kam nav nepieciešams Wi-Fi savienojums. Sensors nominēts starptautiskajam apbalvojumam “Drošības un ugunsdrošības izcilības balva” kategorijā “Drošības vai ugunsdrošības ierīces produkts – gada inovācija”, kā arī izvēlēts starp labākajiem nacionālajiem digitālajiem risinājumiem 2022. gada “Pasaules samita balvai” kategorijā “Veselība un labklājība”, sacenšoties ar vairāk nekā 350 citām inovācijām no visas pasaules. “Pasaules samita balva” ir starptautiska iniciatīva ANO Pasaules informācijas sabiedrības samita ietvaros un vienīgā starptautiskā IKT balva pasaulē, kas iekļauj mobilo risinājumu izstrādātājus vairāk nekā 182 valstīs.

  Kopumā LMT grupas apgrozījums 2022. gada deviņos mēnešos salīdzinājumā ar 2021. gada deviņiem mēnešiem audzis par 24,2 miljoniem eiro (13,3%) un sasniedzis 205,7 miljonus eiro, tomēr rentabilitātes pieaugums nav bijis tik straujš – EBITDA palielinājusies par 2,5%, jo strauji cēlušās resursu cenas, lai nodrošinātu nepārtrauktu bāzes staciju darbību.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma