Web Analytics
More
  Reklāma

  Eiropas Savienība apsver apmaksāt “Starlink” servisu Ukrainā

  Jaunākie raksti

  Pirms pāris dienām rakstījām par “SpaceX” paziņojumu vairs neapmaksāt “Starlink” ātrgaitas satelītu interneta pakalpojumu Ukrainā, uzsverot grūtības to finansēt. Šī iemesla dēļ “SpaceX” pieprasīja izmaksas segt Pentagonam. Taču neilgi pēc tam Īlons Masks “Twitter” norādīja, ka “Starlink” bizness joprojām rada zaudējumus, taču “SpaceX” tik un tā turpinās finansēt šo pakalpojumu Ukrainā.

  Tikmēr Eiropas Savienība (ES), saprotot, ka “Starlink” ir izšķiroši svarīgs saziņai, īpaši starp karavīriem un baidoties, ka Īlons Masks to var pēkšņi atslēgt, šobrīd apsver iespēju apmaksāt šo pakalpojumu Ukrainai.

  Šo priekšlikumu pirmdien, 16. oktobrī, ES ārlietu ministru sanāksmē izvirzīja ES galvenais diplomāts Žozeps Borreljs (Josep Borrell). Pašreiz diskusijas ir agrīnā stadijā.

  Tikmēr Lietuvas ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis (Gabrielius Landsbergis) uzsvēris, ka Ukrainas piekļuve internetam nedrīkst būt atkarīga no kāda super ietekmīga cilvēka, kurš kādā rītā varētu pamosties un teikt: “Tas vairs nav tas, ko vēlos darīt. Viss”. Landsberģis arī uzskata, ka veiksmīgāks risinājums šajā situācijā būtu, ja valstis parakstītu kopīgu līgumu ar “SpaceX”, lai uzņēmums varētu turpināt oficiāli nodrošināt interneta piekļuvi Ukrainai.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma