Web Analytics
More
  Reklāma

  Tet jaunākos interneta lietotājus aicina izzināt drošību internetā

  Jaunākie raksti

  65% Latvijas vecāku un 73% pedagogu uzskata, ka bērnu digitālā drošība ir apdraudēta un ka par to ar bērniem ir jāsāk runāt jau no agra 4-7 gadu vecuma (87% pedagogi un 65% vecāki). Tāpat lielākā daļa (88% pedagogu un 71% vecāku) atzīst, ka viņiem ir nepieciešams atbalsts bērnu digitālās drošības veicināšanā, liecina Tet veiktās aptaujas dati. Tādēļ Tet kopā ar sadarbības partneriem uzsākuši sociālo iniciatīvu, kas palīdzēs jaunākajiem digitālās dzīves dalībniekiem (4-7 gadus veciem bērniem) izzināt drošu un atbildīgu interneta lietošanu, procesā iesaistot ar bērnu vecākus un pedagogus.
  Arī atklāšanas pasākumā tika uzsvērta vecāku un pedagogu loma jaunāko interneta lietotāju digitālās pieredzes, tostarp drošības, veidošanā. “Tehnoloģijas arvien vairāk ienāk arvien jaunāku bērnu ikdienā – pētījums rāda, ka jau 4-7 gadu vecuma grupā katram trešajam bērnam pieder savs viedtālrunis. Tieši tādēļ tāpat kā mēs mācām bērniem droši un pareizi šķērsot ielu, mums ir jāmāca arī droša uzvedība internetā, lai bērni būtu pasargāti kā reālajā dzīvē, tā arī digitālajā vidē,” tā atklāšanas pasākumā vecākus uzrunāja Uldis Tatarčuks, Tet valdes priekšsēdētājs. Viņš arī norāda, ka pēdējos gados arvien vairāk progresē digitālā mācīšanās, tāpēc internetā var ne tikai pavadīt savu brīvo laiku, skatoties dažādus video, bet izmantot arī attīstošos nolūkos – mācīties un iegūt jaunu informāciju.

  Lai palīdzētu vecākiem un pedagogiem rūpēties par bērnu digitālo drošību, Tet sadarbībā ar Drošāka interneta centru “Drossinternets.lv” ir izvirzījuši astoņas tēmas, par kurām būtu svarīgi runāt ar 4 līdz 7 gadus veciem bērniem: sākot no izpratnes, kas īsti ir internets un vai viss virtuālajā vidē redzētais ir īsts, līdz jēgpilnai interneta izmantošanai. Visas šīs tēmas tiek aplūkotas izglītojošajā raidījumā bērniem “Ričijs Rū un internets”, kur par drošību internetā ar bērniem kopā mācās arī bērnu iemīļotais lācēns Ričijs Rū.

  Reklāma

  Tāpat kopā ar “Drossinternets.lv” ekspertiem katrai tēmai ir izveidoti dažādi radošie materiāli, kas vecākiem un pedagogiem palīdzēs nostiprināt iegūtās zināšanas un turpināt zinību apguves procesu –  uzdevumi, darba lapas un idejas ierosmei. Pirmās divas tēmas: “Kas ir internets, un kā tas darbojas?” un “Jēgpilna interneta izmantošana – kādas iespējas rada dators un internets” ir pieejamas jau šobrīd, un katru nākamo ceturtdienu tās papildinās sērijas un uzdevumi divām jaunām tēmām. Tas viss pieejams digitālajā platformā www.digitaladrosiba.lv. Raidījums skatāms arī izklaides platformā Tet TV+ un interaktīvajā televīzijā Tet TV.

  Arī atklāšanas pasākumā Drošāka interneta centra “Drossinternets.lv” vadītāja Maija Katkovska norāda, ka ir būtiski ar bērniem runāt jau tajā vecumā, kad bērni tikai sāk izmantot internetu un rokās turēt ierīces. Viņa arī atklāj, ka lielisks palīgs tam ir šie radīties materiāli: “Aicinu izmantot šo lielisko iespēju un kopā ar bērniem veikt dažādus uzdevums, piemēram, kopā ar ģimeni veidot savus interneta lietošanas noteikumus – jo atbalstošāki vecāki un pedagogi, jo zinošāki bērni un bērniem drošāka interneta izmantošana.”

  Iniciatīvas atklāšanas pasākumā piedalījās arī Valsts izglītības satura centra ESF īstenotais projekts “Kompetenču pieeja mācību saturā” (Skola2030) eksperti Ansis Nudiens un Liene Rolanda, norādot, ka arī pirmsskolās notiek sarunas ar bērniem par drošību un tiek veidoti sākotnējie ieradumi – kā izmantot tehnoloģijas un kādam mērķim. Tāpat arī viņi atklāja, ka arī pedagogiem ir nepieciešams atbalsts darbam ar bērniem, lai runātu par digitālo drošību.

  Visu mēnesi tiks īstenotas dažādas aktivitātes, lai sniegtu atbalstu vecākiem un pedagogiem bērnu digitālās drošības veicināšanā. Tiks īstenoti ieviešanas semināri pedagogiem, organizēti izbraukumi uz mācību iestādēm ar izglītojoši izklaidējošu programmu bērniem, kā arī notiks ekspertu diskusija. Plašāka informācijas sekos gan iniciatīvas vietnē Digitaladrosiba.lv, gan Tet sociālo tīklu kontos.

  Sociālo iniciatīvu ar mērķi veicināt izpratni par drošību internetā jaunāko digitālās dzīves dalībnieku – 4 līdz 7 gadus vecu bērnu – vidū īsteno tehnoloģiju uzņēmums Tet un atbalsta Drošāka interneta centrs “Drossinternets.lv”, Valsts izglītības satura centra ESF īstenotais projekts “Kompetenču pieeja mācību saturā” (Skola2030) un TV raidījums Māmiņu Klubs. Ar digitālajām ierīcēm raidījumā “Ričijs Rū un internets” atbalsta Samsung.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma