Web Analytics
More
  Reklāma

  Latvijā notiks Forums 5G Techritory – reģionālā domnīcu nākotnes tehnoloģiju ieviešanā

  Jaunākie raksti

  Eiropas vadošajā 5G ekosistēmas forumā 5G Techritory, kas no 29. līdz 30 novembrim norisināsies Rīgā, nozares vadošie eksperti un politikas veidotāji parakstīs sadarbības memorandus par tādām Latvijas tautsaimniecībai būtiskām nozarēm kā ūdeņraža tehnoloģiju attīstība un metapilsētas izveide. Tāpat forumā tiks diskutēts par labās prakses piemēriem 5G tehnoloģijas izmantošanā, piedaloties tādiem tehnoloģiju smagsvariem kā Meta, Nokia, Dell, Cisco, Google, Deutsche Telekom, Frequentis un citiem.

  „5G Techritory – tā ir zinātnieku, tehnoloģiju uzņēmumu un politikas veidotāju kopiena, kas strādā, lai veidotu šo pasauli labāku, gudrāku, zaļāku un arī drošāku. Tā ir mūsu ekosistēmas ambīcija – kļūt par reģionālu domnīcu aliansi jaunu tehnoloģiju drošai un jēgpilnai ieviešanai, tādejādi veicinot ne vien Latvijas, bet visa Baltijas jūras reģiona attīstību un sabiedrības drošību. Ar šo memorandu parakstīšanu mēs ievērojami pietuvojamies mūsu mērķu sasniegšanai,” pārliecināts ir Neils Kalniņš, 5G Techritory programmas direktors.

  Reklāma

  Savukārt Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Kaspars Rožkalns teic: “LIAA ir atbalstījusi 5G Techritory forumu kopš tā pirmsākumiem, palīdzot tam kļūt par vienu no reģiona un pasaules nozīmīgākajiem nozares notikumiem. Esam priecīgi, ka 5G Techritory atbilst Latvijas nostājai par inovācijām kā virzītājspēku samilzušu problēmu risināšanai gan uzņēmējdarbībā, gan rūpniecībā ne vien reģionālā, bet arī pasaules mērogā. Apvienojot Eiropas svarīgāko lēmumu pieņēmējus un industrijas ekspertus, 5G Techritory turpina darbu pie globālas ietekmes risinājumiem un iniciatīvām.”

  Īpaši aktuāls šī gada foruma uzdevums būs panākt ilgtermiņa vienošanos par sadarbību ar pasaulē vadošajām tehnoloģiju kompānijām, tādā veidā palielinot Latvijas uzņēmumu konkurētspēju starptautiskajā vidē. Forumā plānots parakstīt vismaz trīs saprašanās memorandus, kas pavērs iespēju mūsu uzņēmumiem pilnvērtīgi iesaistīties jaunu tehnoloģiju izstrādē un ieviešanā.

  Viens no memorandiem paredz metapilsētas (metacity) izveidi, lai koordinēti strādātu pie virtuālās un papildinātās realitātes tehnoloģijām un to ieviešanas izaicinājumiem reālā pilsētvidē, attīstot un testējot nākamās paaudzes tehnoloģiju risinājumus Rīgā, īpaši šim nolūkam paredzētās teritorijās. Otrs memorands, pamatojoties uz nestabilo situāciju enerģētikas jomā ne vien Eiropā, bet visā pasaulē, ietver ūdeņraža tehnoloģiju attīstības koncepcijas izstrādi, arvien skaidrāk paredzot nākotni ūdeņradim kā alternatīvam enerģijas avotam, kas spētu risināt šobrīd vairāk kā jebkad aktuālās enerģētikas problēmas. Memorandu parakstīs nozares, zinātnes, ministriju pārstāvji, definējot jomas īstermiņa un ilgtermiņa mērķus, kā arī vienojoties par galvenajiem atbalsta mehānismiem, saprotot, kādas kam ir vajadzības, lai šīs tehnoloģijas pēc iespējas drīzāk attīstītos arī Latvijā.

  Šī gada foruma virstēma ir Future Life (Nākotnes dzīve). Tās ietvaros tiks diskutēts par nākotnes tīkliem, tehnoloģijām, pakalpojumiem, inovatīviem uzņēmējdarbības modeļiem, politikām un visu nepieciešamo ekosistēmas veidošanai, lai šo nākotni īstenotu iespējami drīz.

  Lai rastu pievienoto vērtību, šī gada foruma vadmotīvs ir “mazāk sarunu, vairāk koprades”. Paralēli nozares ekspertu paneļdiskusijām, forumā tiks rīkoti vairāki satelītpasākumi – apaļā galda sanāksmes, darba grupas, semināri un citas norises, veltītas konkrētiem izaicinājumiem. Tiks pētītas un apspriestas 5G inovācijas un tādas tēmas kā viedās transporta sistēmas, metaverss, viedie pakalpojumi un 5G balstītas militārās tehnoloģijas. Forumā klātienē tiksies 300 5G ekosistēmas vadošie prāti, lai definētu, attīstītu un nostiprinātu 5G projektu kopējo vērtību Eiropas mērogā.

  5G Techritory 2022 arī šogad notiks hibrīda formātā, proti, fiziski un digitāli no 29. līdz 30. novembrim ar runātājiem un viesiem klātienē Rīgā, kā arī nodrošinot foruma tiešraidi digitālajā komunikācijas platformā. Kopš 2018. gada pasākums pulcē vadošos 5G lēmumu pieņēmējus un praktiķus Eiropā un ārpus tās — kopumā vairāk nekā 2500 dalībnieku un 200 runātāju. Piecu gadu laikā 5G Techritory forums ir kļuvis par notikumu, kurā piedalās reģiona svarīgākie lēmumu pieņēmēji no uzņēmējdarbības, zinātnes un politikas nozarēm, kā arī izmanto to kā platformu, lai veicinātu modernajās tehnoloģijās balstītu globālu ekonomikas izaugsmi.

  Pasākums ir bez maksas, taču nepieciešams reģistrēties. Interesentiem to iespējams izdarīt jau tagad, jo reģistrācija ir atvērta: https://www.5gtechritory.com/registration

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma