Web Analytics
More
  Reklāma

  “Meta” brīdina par simtiem lietotņu, kas zagušas “Facebook” lietotāju datus

  Jaunākie raksti

  Aizvadītās nedēļas beigās kompānija “Meta” publicējusi ziņojumu, kurā brīdinājusi “Facebook” lietotājus par simtiem mobilo lietotņu, kas īpaši izstrādātas, lai nozagtu šī sociālā tīkla lietotāju autentifikācijas datus. Uzņēmums apgalvo, ka ir identificējis ap 400 dažādu krāpniecisku lietotņu, un ietekmēti varētu būt vairāk nekā miljons “Facebook” lietotāju.

  Starp tām atrodamas dažādas spēles, fotoattēlu rediģēšanas, fitnesa, horoskopu, VPN, biznesa, reklāmu pārvaldības un citas mobilās lietotnes, kas lietotājus aicināja autentificēties, izmantojot “Facebook”. Saskaņā ar “Bloomberg” pieejamo informāciju – krāpnieku nagos varētu būt iekritis vairāk nekā miljons “Facebook” lietotāju, kuri kopīgojuši savus “Facebook” autentifikācijas datus ar šīm lietotnēm.

  Reklāma

  “Meta” norāda, ka šīs lietotnes pievilinājušas cilvēkus tās lejupielādēt ar viltotām atsauksmēm un solījumiem par augstu funkcionalitāti. Uzņēmums arī uzsver, ka par situāciju nekavējoties informēja “Google” un “Apple”, kuru aplikāciju veikalos šīs krāpnieciskās lietotnes atradās, taču tagad ir noņemtas. Tiesa, šajā ziņā lielākas problēmas bija ar “Google Play”, kur atradās 355 no kopumā 402 šīm lietotnēm, kamēr “App Store” vien 47.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  2 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  rajah
  10.10.2022 08:46

  Un kur ir atrodams saraksts ar to visu drazu?

  rajah
  10.10.2022 08:47
  Reply to  rajah

  Mjā, rīts… tai pašā pieminētajā saitē jau ir.

  Reklāma