Web Analytics
More
  Reklāma

  Noskaidrots AS “Latvenergo” “Enerģētikas hakatona” uzvarētājs

  Jaunākie raksti

  Piektdien, 9.septembrī biedrības “Impact Hub” telpās norisinājās AS “Latvenergo” un biedrības “Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris” organizētā Enerģētikas hakatona noslēguma pasākums un dalībnieku izstrādāto ideju prezentācijas. Par veiksmīgākās idejas autoru un hakatona uzvarētāju žūrija atzina komandu “KALMARS”, kura nāca klajā ar inventoru kontroles sistēmas konceptu, pielietojot ETL principus.

  Komanda “KALMARS” risināja vienu no uzņēmuma AS “Latvenergo” izvirzītajiem izaicinājumiem jebšu strādāja pie programmas izstrādes, kas ļauj piekļūt vairāku ražotāju invertoriem klientu saules moduļu datus integrējot “Elektrum” mājas lapā un mobilajā aplikācijā. “Izaicinājuma risinājumā mēs fokusējāmies uz praktisko pieeju, kopā ar komandu strādājām arī vēlās naktīs, lai sasniegtu rezultātu. Ideju radījām no “baltas lapas” un priecājamies par rezultātu,” ar uzvaru lepojas komandas “KALMARS” dalībnieki Māris Beķeris un Kalvis Koļesņikovs: “Mums padomā ir vēl daudz citu ideju, piegājienu un IoT risinājumu, kā risināt gan šo, gan pārējos izaicinājumus.”  Hakatona uzvarētāji balvā saņēma 5000 EUR un iespēju attīstīt savu ideju.

  Reklāma

  “Enerģētikas hakatonā” savu dalību pieteica septiņas komandas no dažādām Latvijas pilsētām, tai skaitā Liepājas, Rīgas, Cēsīm un citām: “Gstream”, “AdvanGrid”, “KALMARS”, “Namey Technology”, “B.A.G.”, “Kas? Kur? Kad?” un “Digital Twins”, lai ar ekspertu atbalstu risinātu AS “Latvenergo” izvirzītos izaicinājumus.

  • Programma, kas ļauj piekļūt vairāku ražotāju invertoriem klientu saules moduļu datus integrējot “Elektrum” mājas lapā un mobilajā aplikācijā;
  • Uzlādes staciju stāvvietu kontroles rīks, kas var uzlabot stāvvietu pareizu lietošanu un to pieejamību elektromobiļu uzlādei;
  • Mājsaimniecības elektroenerģijas patēriņa detalizēta analīze, identificējot patēriņa veidotājus.

  Dalībnieku risinājumus un priekšlikumus vērtēja enerģētikas eksperti: AS “Latvenergo” Vēja un saules parku attīstības funkcija projektu vadītājs Romāns Oļekšijs, AS “Latvenergo” korporatīvā zīmola projektu vadītāja Vineta Ozoliņa, SIA “1NCE Latvia” Izpilddirektors Jans Jelinskis, AS “Latvenergo” Elektrotransporta uzlādes tīkla attīstības vadītājs Ansis Valdovskis un AS “Latvenergo” Izpētes un attīstības funkcijas projektu vadītājs Kārlis Gičevskis. “Enerģētikas hakatona” žūrijas simpātiju balvu ieguva komanda “AvanGrid”, kas radīja telemetrijas iekārtu datu nolasīšanai un kontrolei.

  “Žūrijā valdīja intensīvas diskusijas un izvēle nebija vienkārša, taču komanda “KALMARS” bija tā, kurai šīs spraigās nedēļas un šodienas prezentāciju laikā mēs noticējām visvairāk,” stāsta AS “Latvenergo” korporatīvā zīmola projektu vadītāja Vineta Ozoliņa. “Paldies dalībniekiem par sasniegtajiem rezultātiem un idejām – ikvienam no jums ir potenciāls attīstīt savu ideju. Ir jāturpina doties uz priekšu, strādāt pie jauniem izaicinājumiem un viss izdosies,” papildina “Latvenergo” Izpētes un attīstības funkcijas projektu vadītājs Kārlis Gičevskis.

  5 dienu hakatonā dalībniekiem bija iespēja konsultēties ar 14 enerģētikas un uzņēmējdarbības ekspertiem, radīt inovatīvas idejas un iegūt jaunus sadarbības partnerus. Komandu dalībniekus visa hakatona garumā konsultēja gan vairāki AS Latvenergo pārstāvji: projektu vadītājs un elektromobilitātes/ energoefektivitātes eksperts Edgars Korsaks-Mills, Energorisinājumu vadības daļas vadītājs Renārs Straupe, Vēja un saules parku attīstības funkcija projektu vadītājs Romāns Oļekšijs, Izpētes un attīstības funkcijas projektu vadītājs Kārlis Gičevskis, Attīstības daļas vadītājs Oļegs Linkevičs, Datu noliktavu un sistēmu integrācijas daļas vadītājs Ģirts Vikmanis, Elektrotransporta uzlādes tīkla projektu vadītājs Fēlikss Zajecs, projektu vadītāja energoefektivitātes daļā Anna Luīze Blodone, IT projektu vadītājs Aleksejs Piļipovecs, korporatīvā zīmola projektu vadītāja Vineta Ozoliņa un Datu noliktavu un sistēmu integrācijas daļas datu analītiķis Kaspars Karlsons, gan citu uzņēmumu pārstāvji: AS “Sadales tīkls” Plānošanas un procesu pārvaldības daļas procesu vadītāja Tatjana Stefanova, SIA “1NCE Latvia” izpilddirektors Jans Jelinskis un CSDD Informācijas tehnoloģiju departamenta elektromobilitātes un radaru sistēmas attīstības daļas vadītājs Pauls Beinarovičs.

  Kā ziņots iepriekš, lai aktualizētu ilgtspējīgas enerģētikas jautājumus sabiedrībā, “Enerģētikas hakatona” ietvaros norisinājās nozares ekspertu vebināru sērijas un intervijas, tai skaitā vebinārs un diskusiju panelis “Ceļš uz ilgtspējīgu enerģētiku Latvijā”, kurā “Fiqsy” vadītājs Māris Avotiņš, “VIRŠI” Ilgtspējas projektu vadītājs Anrijs Tukulis, “H2Latvia” vadītājs Kaspars Liepiņš un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā ekonomikas padomniece Irēna Emīlija Švilpe dalījās savā profesionālajā pieredzē un diskutēja par Latvijas ceļu uz ilgtspējīgu enerģētiku, un intervijas ar AS “Latvenergo” valdes locekli Kasparu Cikmaču, AS “Latvenergo” valdes priekšsēdētāju Mārtiņu Čaksti un Latvijas Ekonomikas ministri Ilzi Indriksoni, kurās tika aktualizēti jautājumi par enerģētikas sistēmu Latvijā. Tiešsaistes pasākumi tika translēti “Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klastera” “Facebook” lapā un ikvienam interesentam bija iespēja iesaistīties diskusijās un uzdodot sev interesējošos jautājumus.

  Pasākums ir iekļauts Eiropas Komisijas īstenotās “Eiropas Ilgtspējīgas enerģijas nedēļa” programmā, kur atslēgas virzieni ir Eiropas zaļā un digitālā transformācija enerģētikas sektorā.

  “Enerģētikas hakatons” nedēļas pasākumus organizēja AS “Latvenergo” sadarbībā ar biedrību “Zaļo un Viedo Tehnoloģiju klasteris”, Eiropas Komisiju, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Eiropas Reģionālo attīstības fondu.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma