Web Analytics
More
  Reklāma

  Kādu laiku tīmeklī bijusi pieejama liela datubāze ar ķīniešu sejām un automašīnu numuriem

  Jaunākie raksti

  Vasaras pašā karstumā vairāku mēnešu garumā bija iespējams brīvi piekļūt novērošanas sistēmu iegūtajiem datiem par ķīniešiem, tomēr augusta vidū kāds beidzot šo informāciju paslēpis.

  Šie vizuālie dati pieder Ķīnas tehnoloģiju uzņēmuma Xinai Electronics, kas valstī nodarbojas ar dažādu kontrolējošo sistēmu uzstādīšanu, lai reģistrētu cilvēku sejas un automašīnu reģistrācijas numurus. Tie tiek izmantoti, lai pārbaudītu, kad darbinieki ierodas darbā vai to atstāj, kā arī nodrošina cilvēku uzraudzības sistēmu. Pēcāk datus var izmantot algu izmaksā, darba noslodzes un efektivitātes mērīšanā, kā arī citās uzskaitēs.

  Reklāma

  Visi iegūtie Xinai dati tiek glabāti mākoņservisā, un kā noskaidrojies, tad kādu laiku tiem principā varēja piekļūt ikviens interesents. Kā norāda pieejamā informācija, tad pieejami bijuši aptuveni 800 miljoni ierakstu. Tos uzgāja drošības pētnieks Anurag Sen, kurš tos uzgājis Alibaba uzturētā serverī, kas atradās Ķīnā. Glabātajai informācijai varēja pavisam viegli piekļūt caur tīmekļa adresi, un iegūt augstas izšķirtspējas cilvēku seju un automašīnu numuru attēlus.

  Avots: TechCrunch

  Par šo nopietno problēmu tika ziņots Xinai vadītājam, tomēr nekāda atbilde netika saņemta, taču zināms, ka dati vairs nebija šādi pieejami augusta vidū. Tiesa, tā gan nav pirmā reize, kad šajā pasaules daļā ir pieejama tik privāta informācija, jo savulaik līdzīgā veidā varēja piekļūt vienam miljardam ierakstu ar līdzīgiem datiem no Šanhajas iedzīvotājiem.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma