Web Analytics
More
  Reklāma

  Nākamgad orbītā plānots palaist robotus, kuri vāks kosmosa atkritumus

  Jaunākie raksti

  Saskaņā ar Eiropas Kosmosa aģentūras datiem šobrīd orbītā ap Zemi riņķo vairāk nekā 130 miljoni dažādu kosmosa atkritumu, ieskaitot raķešu atlūzas un nestrādājošus satelītus, kuru apjoms top arvien iespaidīgāks. Tie kosmosa vidē pārvietojas ar ātrumu, kas desmit reizes pārsniedz lodes ātrumu. Līdz ar to, kad saduras, tie gluži loģiski rada vēl vairāk kosmosa atkritumu. Tāpat daļa no šīs šmuces laiku pa laikam atgriežas arī uz Zemes. Lai kaut kā risinātu šo problēmu, nākamgad orbītā plānots nosūtīt pirmos robotus, kuri veiks dažādus uzdevumus satelītu atbalstam un kosmosa atkritumu mazināšanai.

  Šo misiju savās rokās nolēmis ņemt amerikāņu kosmosa jaunuzņēmums “Rogue Space Systems”, kas ar “SpaceX” un “United Launch Alliance” (ULA) raķešu palīdzību plāno orbītā nogādāt savus radītos robotus. “Rogue Space Systems” pašreiz izstrādājis četrus dažādus robotus, kas paredzēti satelītu atbalstam, to labošanai un kosmosa atkritumu kontrolei un samazināšanai.

  Reklāma

  “Rogue Space Systems” dibinātājs un izpilddirektors Džeromijs Grimmets atklājis, ka uzņēmums ir noslēdzis līgumu ar palaišanas pakalpojumu sniedzēju “Exolaunch” par divām misijām ar “SpaceX” raķetēm, kurās katrā būs divi roboti. Vēlāk vienu misiju plānots veikt ar ULA kosmosa kuģi, sadarbojoties ar ASV Kosmosa spēkiem, un vēl viens starts plānots ar “SpaceX”, katrā no tām orbītā nogādājot vienu robotu. Paredzēts, ka pirmā no šīm misijām varētu notikt jau nākamā gada februārī.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  5 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Fons
  30.08.2022 16:28

  Tīrs ir tur, kur nevis tīra, bet tur, kur nepiemēslo.

  digitalk
  30.08.2022 16:54
  Reply to  Fons

  tieši otrādi, tīrs ir tur, kur regulāri uzkopj.

  bobis
  30.08.2022 22:33

  Ka var apturet objektu, kas desmit reizes atraks par lodi ?

  digitalk
  30.08.2022 22:35
  Reply to  bobis

  vajag piezagties tam no aizmugures un maigi paņemt ar manipulatoru.

  bobis
  30.08.2022 22:36

  Ja tie objekti no metala, var meginat tos pievilkt ar magnetu.

  Reklāma