Reklāma

Epson printeri varētu būt ieprogrammēti, lai pēc laika to darbību tiktu pārtraukta

Jaunākie raksti

Lētākais Google Chromecast HD Eiropā maksā 40 eiro

Google beidzot atjaunojusi Chromecast piedāvājumu ar Chromecast HD modeli, kas ir uz pusi lētāks par Chromecast 4K versiju. Chromecast...

Karam Ukrainā turpinoties, ASV astronauts uz kosmosa staciju dodas ar Krievijas raķeti

Karš Ukrainā norit jau septiņus mēnešus, un pagaidām nekas neliecina, ka tas tuvākajā laikā varētu norimt. Tieši pretēji. Tikmēr,...

Videospēle “God of War Ragnarök” aizņems divreiz vairāk vietas nekā iepriekšējā daļa

Pirms divām nedēļām PlayStation rīkotajā prezentācijā tika parādīti dažādu gaidāmo videospēļu reklāmas rullīši, tai skaitā "God of War Ragnarök"....

“Garmin” nāk klajā ar savu pirmo viedo asinsspiediena mērītāju

Bez viedajiem pulksteņiem elektronikas ražotājs "Garmin" piedāvā arī dažādas ierīces, kas ļauj būt labākā lietas kursā par veselību un...

Škoda Karoq apskats – joprojām brīnišķīgi universāls auto

Škoda Karoq ir kā zelta vidusceļš čehu autoražotāja krosoveru piedāvājumā – izmērā pietiekami liels, lai apmierinātu lielāko daļu ikdienas...

Zīmola Epson lietotāji dalījušies ar savu printeru problēmām, kas varētu norādīt uz to, ka uzņēmums ar programmatūras un tehniskajām iespējām vēlas mākslīgi saīsināt iekārtu lietošanas laiku.

Tā gan nav nekāda jauna prakse kopējā elektronisko ierīču tirgū, jo zīmoli vienkārši vēlas pārdot vairāk produktu un nopelnīt naudu. Saistībā ar Epson, par savu pieredzi Twitter platformā pastāstījis ASV iedzīvotājs Marks Havens (angliski Mark Haven). Viņa sievas Epson printeris parādījis paziņojumu, kas apgalvo, ka tas ir sasniedzis savas darbības galu. Vienīgā iespēja ir to vest salabot vai iegādāties jaunu iekārtu.

Kļūdas paziņojums bija saistīts ar porainajiem spilventiņiem printera iekšienē, kas savāc lieko tinti. Šie spilventiņi ar laiku nolietojas, veidojot risku, ka viss printeris var tikt noliets ar tinti, un tādējādi sabojāts. Parasti tieši citas sastāvdaļas paspēj nolietoties, kas liktu iegādāties jaunu printeri vai labot esošo. Tomēr izskatās, ka tiem lietotājiem, kuri tiešām ļoti aktīvi printē, var parādīties paziņojums par šiem spilventiņiem. Tas liek domāt, ka Epson ražotās iekārtas varētu būt paredzētas noteiktam lapu printēšanas skaitam, ja printeris darbojas bez problēmām.

Kā norāda pieejamā informācija, tad šī tehniskā problēma skar tādus modeļus, kā Epson L130, L220, L310, L360, L365. YouTube platformā jau ir pieejami video, kas parāda, kā šos spilventiņus nomainīt, lai turpinātu lietot esošo printeri. Vairākus gadus iepriekš Epson izziņoja printerus, kurus ērti manuāli papildināt ar tinti, tādējādi samazinot tā apkalpošanas izmaksas, tomēr redzams, ka uzņēmums tāpat nevēlas, lai tā produkti tiktu lietoti pārāk ilgi.

AvotsGizmodo

10 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
10 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Jānis
09.08.2022 10:10

Jā, man ir “HP LaserJet M1132 MFP” kombains, kas strādā jau vairāk kā 15g. Un pāris neveiksmīgu (kā es domāju) Epson L130 nomirušu printerīšu. Iespējams, ka viņu nāvē nav tikai mana vaina!!!!

Skābene
09.08.2022 10:14
Reply to  Jānis

Ja printē reizi pusgadā, tad Lāzernieks ir vislabākā izvēle! Tintenieks parasti izkalst un ir vairāk problēmu, kā jēgas!

davix
09.08.2022 11:37
Reply to  Skābene

100% piekrītu. Žēl ka šo ziņu – tikpat kodolīgi – salīdzinoši maz izplata ražotāji un tirgotāji. Joprojām mēģina “ieskapēt” pēc iespējas lētākos tintes variantus un uztura mītu, ka lāzer printeri tikai priekš masveidīgas drukāšanas. Lai gan īstenībā, ir tieši otrādi – tieši dēļ šīs kārtridžu aizkalšanas problēmas. Ja drukāt pāris reizes gadā, tad tikai un vienīgi – lāzer printeris.

Jānis
09.08.2022 17:46
Reply to  davix

Savulaik iegādājos tintes printeri, jo pārdevējs apgalvoja, ka priekš mājas lietošanas labākais variants. Tā bija mana kļūda, ka iegādājos tintes printeri, jo reti to lietojot – kalta tinte un visādas citas problēmas. Iegādājos pašu lētāko lāzernieku un esmu aizmirsis par problēmām ar printeri. Izmantoju rūpnieciski atjaunotos kārtridžus un viss o.k (vismaz uz iepakojuma rakstīts, ka rūpnieciski atjaunots, cena nedaudz vairāk kā uzpildīt lāzera kārtridžu).

Kārlis
09.08.2022 13:16

Tieši tādi paši paziņojumi pat tintes spilventiņiem ir Canon printeriem, un ne šiem vien. Tas ir pilnīgi normāli, jo, ja tintes spilventiņš ir pārpildīts, tad nav iespējams labi iztīrīt tintes sprauslas, druka var būt nekvalitatīva, utt. Diemžēl, droši nomērīt vai spilventiņš ir pilns tā īsti nevar, tāpēc parasti printeris pēc noteikta izdruku skaita uzskata, ka to jāmaina. Jā, lietotāja instrukcijā nav īpaši uzsvērts, ka tā notiks, bet, man liekas, arī mobilā telefona instrukcijā nav rakstīts, ka baterija pēc kāda laika kļūs nederīga.

09.08.2022 13:20

kad tam Markam Tavernam jāmaina eļļa autiņam, viņš arī raksta sašutušas piezīmes tviterī, nevis dzen auto uz servisu?

ps. Henrijam, ka tik uzrakstīt kādu klikbaitīgu bullšitu… visiem printeriem ir tērējamie resursi, tikai citiem ierobežojumi ir vēl stulbāki. saukt to par plānoto novecināšanu?..

Skābene
09.08.2022 15:22
Reply to  digitalk

Varbūt viņam tesla un viņš nemaz nezina kam tā eļļa vajadzīga. :D

09.08.2022 15:44
Reply to  Skābene

viņš neizskatās tik jauns, lai nezinātu kādas ir ICE mašīnas :P

Skābene
09.08.2022 16:27
Reply to  digitalk

Ja godīgi, tad man Canon printeris pēc 3 gadu stāvēšanas uz skapjaugšas arī izmeta to spilventiņa kļūdu, tas nekas, ka tintes nebija un nebija kam tur krāties, jo 3 gadus netika lietots.
Tā kā cikls ir ieprogrammēts. Lai būtu pavisam jautri printeris neļāva izmantot arī iebūvēto skeneri un karšu lasītāju, jo tak spilventiņš kaput un skenēt ir bīstami! :)

capsx
09.08.2022 18:01
Reply to  Skābene

:D

Reklāma