Web Analytics
More
  Reklāma

  Jaunie 2023. gada Toyota Land Cruiser un Hilux varēs izmantot HVO100 dīzeļdegvielu

  Jaunākie raksti

  Izturīgākie un robustākie Toyota modeļi, kuru konstrukcijā virsbūve ir uz rāmja, būs darbināmi ar HVO100 dīzeļdegvielu – nefosilo degvielu, kas simtprocentīgi izgatavota no atjaunojamiem resursiem, piemēram, pārtikas eļļas atkritumiem. Ar HVO100 varēs braukt gan Land Cruiser, gan Hilux (pieejams tikai Rietumeiropā, ražos TSAM rūpnīcā).

  HVO100 kā auto degviela

  HVO100 (hidratēta augu eļļa) atbilst parafīna dīzeļdegvielas Eiropas kvalitātes standartam EN 15940. Tai ir augstāks cetānskaitlis (c80) nekā standarta dīzeļdegvielai, kā arī zemāks sēra un aromātisko vielu saturs. To ražo no augu eļļas (palmu, rapšu eļļas) vai izejvielām, kas iegūtas no atkritumiem (piemēram, izlietotas pārtikas eļļas).

  Reklāma

  Eiropas tirgus attīstība

  Drīzumā HVO100 sūkņi Eiropas degvielas uzpildes stacijās tiks uzstādīti arvien biežāk. Beļģijā, Dānijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Nīderlandē, Norvēģijā, Somijā, Norvēģijā, Somijā un Zviedrijā jau ir ierīkots aptuveni 1000 sūkņu. Tā kā pieaug HVO100 klientu skaits, palielinās arī šīs degvielas ražošana – līdz 2030. gadam plānots sasniegt 15,5 miljonu tonnu apjomu gadā, salīdzinot ar aptuveni četriem miljoniem tonnu patlaban.

  Braukšanas pieredze

  Lai izmantotu HVO100, cilvēkam nav nepieciešams veikt kādas īpašas darbības vai mainīt braukšanas stilu. Galvenās tehniskās izmaiņas salīdzinājumā ar pašreizējiem auto saistītas ar iesmidzināšanas sistēmas pielāgošanu, lai palielinātu degvielas daudzumu. Tas ir nepieciešams, jo HVO100 nav tik blīvs kā standarta dīzeļdegviela. Tāpat izmaiņas neietekmē automobiļu spēju darboties ar standarta dīzeļdegvielu, tāpēc ikdienā var izmantot tās abas. Braucot ar HVO100 un pielāgoto iesmidzināšanas sistēmu, nedaudz palielinās motora maksimālā jauda.

  Automobiļi atbilstoši jaunajai specifikācijai ražošanā nonāks 2023. gada pirmajā ceturksnī, bet Latvijas tirgu sasniegs 2023. gada vasarā.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  2 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Skābene
  02.08.2022 08:59

  Neste gan raksta, ka : “Neste MY Renewable Diesel (HVO100) can easily be used as such without any need for engines to be modified.”

  Vai nu Neste karina makaronus, vai arī Toyota marketologi sapinušies meistarībā. No personīgās pieredzes gan jāsaka, ka ar MY dīzeļa bembelāts no vietas rauj stipri niknāk un motors strādā klusāk.
  Bet, kurš pie pilna prāta lies MY par pilnu cenu, ja vien tas nav akūti nepieciešams, lai izietu TA un samazinātu dūmainību. :)

  karlis
  02.08.2022 14:59

  cik maksā?

  Reklāma