Web Analytics
More
  Reklāma

  Oficiāli noslēgusies BMW i3 elektroauto ražošana

  Jaunākie raksti

  Oficiāli noslēgusies vesela ēra vācu autoražotāja BMW vēsturē – pēc astoņiem arpus gadiem pārtraukta BMW pirmā elektriskā modeļa i3 ražošana. Populārais elektroauto, kas gana bieži sastopams Latvijas ielās, saražots 250 tūkstošos eksemplāru, šo gadu laikā BMW to ražojot savā rūpnīcā Leipcigā.

  Reklāma

  Elektriskais i3 bija pionieris – tas kļuva par pirmo pilnībā elektrisko BMW modeli, kā arī tas bija viens no pirmajiem pilnībā elektriskajiem modeļiem pasaulē, proti, i3 nekad nav bijis alternatīvas ar iekšdedzes dzinēju. Tiesa, autoražotājs ir piedāvājis versiju ar “range-extender” jeb nelielu iekšdedzes dzinēju ārkārtas gadījumiem. BMW apgalvo, ka pārdotie 250 tūkstoši vienību šo modeli padara par vislabāk pārdoto premium kompaktklases elektroauto līdz šim.

  Pēdējās mašīnas saražotas jūnija beigās, savukārt pēdējie 10 auto bija īpašās “HomeRun” sērijas eksemplāri – šiem auto bija pieejamas divas īpašas krāsas, speciāla salona apdare, savukārt standartkomplektācijā bija daudzas aprīkojuma pozīcijas, kas parasti bijušas par maksu – Harman-Kardon audio sistēma, komforta pakotnē, kā arī Driving Assistant Plus braukšanas palīgsistēma.

  Tagad BMW veiks pārbūves darbus savā rūpnīcā Leipcigā, bet nākamgad tā kļūs par pirmo autokoncerna rūpnīcu, kur ražos gan BMW, gan Mini elektriskās automašīnas. Sagaidāms, ka pirmais no Mini modeļiem šajā rūpnīcā būs jaunais, elektriskais Countryman.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma