Reklāma

Saules paneļi vasarā parādīsies vēl 12 “Virši” stacijās

Jaunākie raksti

Kādu viedtālruni izvēlēties skolēnam 2022. gadā?

Kad jāsāk rakstīt par skolēniem draudzīgajiem viedtālruņiem, ir skaidrs, ka draiskā vasaras, atvaļinājumu un brīvlaiku sezona iet uz beigām....

Latvija ievērojami apsteidz Igauniju mikroģenerācijas attīstības tempos

Elektrības ražošana, izmantojot saules enerģiju, Latvijā turpina attīstīties ārkārtīgi straujiem soļiem, turklāt mikroģenerācijas (pašražošana mājsaimniecībās) attīstības tempi Latvijā patlaban...

Tesla pārstāvji Kanādā tiekas ar valdības ministru, cenšoties vienoties par rūpnīcas celtniecību

Elektroauto ražotāja Tesla pārstāvji Kanādā tikušies ar valsts zinātnes, inovāciju un industriju ministru Fransuā-Filipu Šampanju (Francois Phillipe Champagne), lai...

BMW M divīzija testē elektroauto ar četriem elektromotoriem

Vācu autoražotāja BMW M divīzija pamazām gatavo savu pirmo elektroauto un notiek dažādi izmēģinājumi - šobrīd aktuālie "i4 M50"...

Samsung nākamajā gadā pārtrauks DDR3 atmiņu ražošanu

Samsung paziņojis par DDR3 atmiņu ražošanas pārtraukšanu jau 2023. gada nogalē. Šobrīd vairums izmanto DDR4 operatīvās atmiņas un jau...

Plašāk izmantojot saules enerģijas priekšrocības, lielākais un visstraujāk augošais pašmāju degvielas un alternatīvās enerģijas tirgotājs AS “Virši-A” (turpmāk – “Virši”) aprīkos vēl 12 uzpildes stacijas ar saules paneļiem, kas pārvērtīs saules starojumu elektroenerģijā. Līdz vasaras beigām saules elektrostacijas parādīsies “Virši” stacijās visā Latvijā.

Saskaņā ar stratēģisko ieguldījumu plānu “Virši” līdz gada beigām ar saules paneļiem aprīkos līdz 14 staciju. Uzņēmuma aprēķini liecina, ka saules elektrostaciju uzstādīšana vismaz pusē no 68 “Virši” uzpildes staciju nodrošinās ap 0,5 MW lielu jaudu, kas šobrīd ierindotu uzņēmumu lielāko Latvijas saules enerģijas ražotāju vidū. Tas veicinās ne tikai šī videi draudzīgā enerģijas avota izplatību, bet arī, attīstoties uzlādes staciju tīklam, nodrošinās zaļās elektroenerģijas tūlītēju izmantošanu transporta sektorā.

Kā norāda “Virši” biznesa attīstības vadītājs Jānis Bethers, saules paneļu izdevīgums nav apstrīdams, domājot par saprātīgu resursu izmantošanu ilgtermiņā: “Attīstoties tehnoloģijām, arī Latvijā, kur saulaino dienu nav tik daudz, kā gribētos, saules enerģijas izmantošana ilgtermiņā var dot jūtamu ekonomisko ieguvumu kā pašam uzņēmumam, tā arī mūsu klientiem. “Virši” stacijās uzstādām no 12 līdz 50 kW lielas saules sistēmas. Analizējam pieejamās jumtu platības un tūlītējo patēriņu dienas vidū vasarā, lai sasniegtu pēc iespējas ātrāku investīciju atpelnīšanos. Turklāt runa nav tikai par finansiālo pusi, bet arī par tīrāku vidi mums apkārt. Saule, kā atjaunīgs un ilgtspējīgs enerģijas avots, dod iespēju veikt reālus soļus klimatneitralitātes mērķu sasniegšanā un enerģētiskās neatkarības stiprināšanā. Mums ir skaidra vīzija un izstrādāts plāns saules enerģijas risinājumu aktīvai ieviešanai tuvākajos gados, kas ietver gan mūsu uzpildes staciju aprīkošanu, gan arī lielāku parku izveidi”.

Pirmā ar saules paneļiem aprīkotā uzpildes stacija “Virši” tīklā no pērnā gada darbojas Brocēnos, kur šobrīd uz trīs lielākajiem pieejamajiem jumtiem ir uzstādīta 50 kW liela saules sistēma.

8 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
8 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
KKTK
01.07.2022 12:26

Episki būtu, ja Virši iemestu visu viņu paneļu ražību pa dienām/stundām visā gadā kādos atvērtajos datos. Varētu draudzīgi salīdzināt dažādu rajonu mākoņainību, paneļu evektivitāti dažādos virzienos (nedomāju ka visi DUS jumti ir vērsti perfekti uz dienvidiem) utt. Tas ja visi uzstādītie paneļi ir vienas firmas, ja nē tad tomēr neder salīdzināšanai.

Aplams
01.07.2022 14:00

nu un? ko tad dod patērētājam? kafija lētāka, degviela, uzlāde? beztolka no šīs relīzes

Kursors.lv
01.07.2022 14:36
Reply to  Aplams

Beztolks ir no tava komentāra :) Saules paneļu izmantošana varētu palēnināt tevis pieminēto produktu un pakalpojumu cenu kāpumu. Nu tas tā loģiski spriežot.

Skābene
01.07.2022 14:50

Tiešām, CNG viršos paliks lētāka? :)
Pieļauju, ka otra medaļas puse, kas tiek noklusēta ir pāreja uz siltumsūkņa apkuri, lai mazinātu DUS izmaksas apkurei un ūdens sildīšanai, kā arī apgaismojumam.
Patērētājs no tā pa lielam maz ko iegūs, ja nu vienīgi kafijas un bulciņu cenu pieaugums tiks maķenīt sabremzēts par kādu centu.

Kursors.lv
01.07.2022 16:14
Reply to  Skābene

Tieši to es arī teicu :)

Reinis Rozitis
01.07.2022 18:58

Ja vidēji rēķina, ka pati investīcija paneļiem atmaksājas ~10 gados, tad diez vai kāds dos bulkai atlaidi ātrāk par to ..

Bet personīgi šāda pieeja patīk daudz labāk un, manuprāt, ir apsveicama, jo tā ir efektīva(-āka) vietas izmantošana, nevis teiksim meklēt kaut kādu zemes laukus, kurus tad nosēj ar paneļu fermām un neko citu – ne vizuāli, ne racionāli ..

Kursors.lv
01.07.2022 19:16
Reply to  Reinis Rozitis

Jā, piekrītu, ka šo jāuztver kā uzņēmuma rīcību, lai samazinātu savas izmaksas. Un tas, savukārt, atstāj vairāk naudas uzlabot esošos un ieviest jaunus pakalpojumus.

Skābene
04.07.2022 09:25
Reply to  Reinis Rozitis

Nu jau vairs nav nekādi 10 gadi. Ja DUS mēnesī tērē 1000kWh, ar šodienas tarifu “Elektrum izdevīgais” tas maksās 322,92 eur mēnesī, 7739,04 gadā, 38695,2 piecos gados un 77390,40 desmit gados.
Ņemot vērā, ka 11kW saules stacija izmaksās ap 11-12 tūkstošiem, tad pa nullēm var iziet jau pēc pusotra gada, ja vēl dabū atbalstu no fondiem, tad pat gada laikā jau viss atpērkas.
Protams, ja atgriežas vecie labie laiki ar 4-9 centi par kWh, tad jā, būs 10 gadi. :)

Reklāma