Web Analytics
More
  Reklāma

  Volkswagen iepazīstina ar ID.Aero konceptu, sola 620 kilometru nobraukumu ar vienu uzlādi

  Jaunākie raksti

  Volkswagen iepazīstinājis ar savu jaunāko elektroauto konceptu – ID.Aero, kas tiek pozicionēts kā potenciāls Tesla Model 3 konkurents. Izmēros šis auto līdzināsies pašreizējam Passat modelim, bet ražošanā tas nonāks jau nākamgad. Volkswagen sola, ka ar vienu uzlādi tas varēs veikt 620 kilometrus.

  Mašīna konstruēta uz Volkswagen koncerna MEB platformas, savukārt tirdzniecībā tā vispirms nonāks Ķīnā 2023. gada otrajā pusē. Sērijveida izpildījumā šis auto tiks saukts par ID.6. Ražošana vispirms sāksies tieši Ķīnā, kur Volkswagen ir rūpnīcas, kas būvētas sadarbībā ar vietējiem autobūves uzņēmumiem.

  2023. gada otrajā pusē vai 2024. gada sākumā ražošana sāksies arī Eiropā, tai notiekot Volkswagen rūpnīcā Vācijas pilsētā Emdenā. Plānos ir arī universāļa versija, taču tā dienasgaismu neieraudzīs ātrāk par 2025. gadu. Medijs Autocar apstiprina, ka šis būs piektais ID sērijas modelis, kas nonāks tirdzniecībā Eiropā, arī šeit izmantojot ID.6 nosaukumu.

  Volkswagen norāda, ka konceptauto ir ļoti tuvu tam, kādā izpildījumā šis modelis nonāks sērijveida ražošanā. Oficiālā atklāšana plānota nākamā gada Šanhajas autoizstādē, līdz tam laikam ražotājam veicot nelielas izmaiņas, taču tās tiek raksturotas kā nebūtiskas. Tehniski auto ir 0,23Cd aerodinamiskā pretestība, kas to padara par visaerodinamiskāko Volkswagen elektroauto šobrīd. Izmēros tas būs nedaudz lielāks nekā Passat, tuvojoties 5 metriem, savukārt garenbāze tuvosies 3 metriem.

  Koncepts aprīkots ar 77kWh bateriju, kas, kā apgalvo Volkswagen, sniedz 620 kilometrus ar vienu uzlādi WLTP ciklā. Tirdzniecībā būs pieejamas arī citas bateriju versijas, arī 52kWh variants. Volkswagen pagaidām nav izziņojis jaudas parametrus, taču sagaidāms, ka tie līdzināsies citiem ID saimes auto, piedāvājot gan viena elektromotora versiju uz aizmugurējās ass, gan arī versiju ar diviem elektromotoriem, nodrošinot pilnpiedziņu. Lai izbrīvētu vietu Emdenas rūpnīcā, nākamās paaudzes Passat ražošana tiks pārcelta uz Škoda rūpnīcu Čehijā, kur viens no populārākajiem VW modeļiem tiks ražots kopā ar jauno Škoda Superb modeli.

  AvotsAutocar
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  4 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Biteme
  28.06.2022 11:59

  Aerodinamiskākam idiņam ir vairāk izredžu nobraukt lielākus attālumus.

  Tītars
  28.06.2022 13:41
  Reply to  Biteme

  400km reālais attālums ir atliektiem galiem vidējam EV braucējam ar lādētaju mājās. 600km+ auto jau paliek pievilcīgi tiem, kam nav iespējas lādēt mājās, jo lādēšana iespējams būs retāka.

  Tītars
  28.06.2022 13:44

  Izgaismoti logo piešķir tacky garšu citkārt smukam konceptam, tā vieta lai paspēlētos ar gaismu dizainu. Šādi izgaismoti logo izskatās Ok-ish krēslā/pievakarē kad pārejās kontūras ir saskatāmas, taču tumsā nav tas pievilcīgākais skats.

  Biteme
  28.06.2022 13:59
  Reply to  Tītars

  Aziātiem patīk spīzdulīši, viņiem tas arī tiek.

  Reklāma