Reklāma

“Meta” radījis modes veikalu, kurā varēs iegādāties dizaineru apģērbu savam avataram

Jaunākie raksti

Sony Xperia 1 IV apskats – gandrīz gada viedtālrunis

Pēdējos gados Sony viedtālruņi ir parādījuši konservatīvu pretstāvi meinstrīmam. Tas vainagojies ar to, ka Sony flagmaņi kļuvuši teju elitāri....

Hyundai līdz 2024. gadam atliek ar ūdeņradi darbināmā “Nexo” jaunās paaudzes auto prezentāciju

Korejiešu autoražotājs Hyundai paziņojis, ka vismaz līdz 2024. gadam atlikta jaunās paaudzes "Nexo" prezentācija. Kā zināms, šis Hyundai modelis...

Saules paneļi vasarā parādīsies vēl 12 “Virši” stacijās

Plašāk izmantojot saules enerģijas priekšrocības, lielākais un visstraujāk augošais pašmāju degvielas un alternatīvās enerģijas tirgotājs AS “Virši-A” (turpmāk –...

Nokia izziņo G11 Plus viedtālruņa modeli, kuram sola trīs dienu darbības laiku

Gada sākumā Nokia izziņoja G11 modeli, un tagad tam pievienojies vēl viens "brālis" G11 Plus modelis, kas saņēmis atšķirīgāku...

Jaunais Hyundai IONIQ 5 vēl labāks – nobraucamais attālums pilsētā ir 710 km

Hyundai IONIQ 5 jaunais izlaidums nes līdzi vairākus uzlabojumus: ietilpīgāku, 77,4 kWh akumulatoru un akumulatora iepriekšējās uzsildes funkciju, inteliģentos...

Turpinot attīstīt savu ideju par metaversu, “Meta” paziņojusi, ka palaiž tiešsaistes modes veikalu, kurā “Facebook”, “Instagram” un “Messenger” lietotāji varēs iegādāties šiku, luksusa zīmolu digitālo apģērbu saviem digitālajiem iemiesojumiem jeb avatariem.

Uzņēmums atklāja, ka pirmie zīmoli, kas savu produkciju piedāvās šajā tiešsaistes veikalā, ir “Prada”, “Balenciaga” un “Thom Browne”, ko vēlāk papildinās dažādi citi modes pasaulē zināmi nosaukumi. Iesākumā lietotāji savu avataru varēs apģērbt, piemēram, motokrosa kostīmā, hūdijā, uzvalkā, kādā brīvākā vasaras apģērbā utt.

Marks Zakerbergs norāda, ka digitālās preces būs nozīmīgs veids, kā izpausties metaversā un liels radošās ekonomikas virzītājspēks. Tāpēc nav arī liels pārsteigums, ka aktīvākie šajā ziņā ir tieši luksusa modes zīmoli. Tāpat arī vispārējās tendences liecina, ka luksusa modes nami arvien biežāk sadarbojas ar tehnoloģiju uzņēmumiem, lai radītu zīmolu digitālos apģērbus. Viens no nesenākajiem piemēriem ir “Gucci” izveidotā pilsēta videospēlē “Roblox”, kurā spēlētāji var iegādāties arī dažādas šikas šī zīmola preces.

Pagaidām gan nav skaidra informācija par to, kad “Meta” plāno atvērt šo tiešsaistes modes veikalu un kā interesenti tam varēs piekļūt.

12 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
12 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Biteme
20.06.2022 11:34

Ja “apģērbus” neiztirgo, sezonas beigās tos nosūta uz /dev/null ?

Krotow
20.06.2022 13:02

Ja jau izdodas pārdot NFT, var pārdot arī virtuālas lupatiņas. Kārtējais pierādījums, ka ir publika, kam vienkārši ir pārāk daudz naudas.

davix
20.06.2022 15:17
Reply to  Krotow

Iespēja ielikt vien +1 par šo komentāru ir zaudēta cerība uz sabiedrības kopējo “saprātu” nākotnē. Vajadzētu +100 kā minimums

Niks
21.06.2022 10:57
Reply to  Krotow

Nu nu? Nft pat ar to mav tik liels sakars, ta ir ļoti daudzu visuādu šito geimeru slimība, pērk kaut kādus sūdus Cs un kā tur vel tās visas speles sauca.

davix
20.06.2022 15:14

Droši vien nav ilgi jāgaida, līdz zīmolu apģērbu viltojumiem. Kas liegs kādam tirgot virtuāli baltu t-kreklu ar iespēju uzdrukāt jebkura orģinālā zīmola rakstu vai krāsu? kā šo plānots apkarot :) jāglabā virtuālais čeks būs?

REALAIS
20.06.2022 15:27
Reply to  davix

Pieliks zaļu ķeksīti pie oriģinālā :D *Verified

Hašvaldis Blokčeins-Halvenings (HBH)
20.06.2022 16:11

Liela līdzība ar in-game items. Tos jau arī tirgo par “īstu naudu”.

Tītars
20.06.2022 16:49

Atkarīgs no speles, bet F2P modeļos kosmētiskie elementi ir tie kas nodrošina budžetu spēles attīstībai. Metas gadijumā šads modelis liekas pavisam citādi tendēts.

Hašvaldis Blokčeins-Halvenings (HBH)
20.06.2022 23:17
Reply to  Tītars

Bet nu abos gadījumos tiek pirkts “tukšs gaiss”, vai ne?

Tītars
21.06.2022 02:54

Tehniski jā.

Tītars
20.06.2022 16:52

META šobrīd uzdzen lielu FOMO virtuālām avantūrām. Iespējams viegls veids kā tirgot virtuālus atslēgu piekariņus ar Tava kaķa mīļākajām gulēšanas pozām un kļūt par miljonāru. Vai arī AI friziera pakalpojumu Tavam META characteram, iespējas ir bezgalīgas ja vien ir gribētaji.
Pagaidam gan par meta patērētajiem nekas nav daudz redzēts, tikai apskati par piedāvājumiem.

Skābene
21.06.2022 08:47

Nesen tak bija skandāls par uzmākšanos Metaversā, tā kā gan jau drīz par samaksu varēs ne tikai apģērbt avataru, bet arī izģērbt! :)

Reklāma