Web Analytics
More
  Reklāma

  Pabeigta vēja turbīnu uzstādīšana Utilitas Wind Tārgales vēja parkā

  Jaunākie raksti

  Igaunijas lielākais atjaunojamās enerģijas ražotājs Utilitas ir pabeidzis Tārgales vēja ģeneratoru parka uzstādīšanu Ventspils reģionā Latvijā. Vēja turbīnu testēšana notiks vasarā, un rudenī plānots, ka parks sāks darboties ar pilnu jaudu.

  “Energoapgādes drošības strauja nostiprināšana Eiropai kopumā ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Vēja enerģijai Baltijas reģionā ir liels potenciāls, un tās attīstība ir vienlīdz svarīga, lai sasniegtu klimata mērķus un nodrošinātu energoapgādes drošību. Ir gandarījums apliecināt, ka Utilitas sper ātrus un ilgstošus soļus, lai ievērojami palielinātu vēja enerģijas īpatsvaru reģionā,” teica Utilitas Wind valdes loceklis Rene Tammists.

  Reklāma

  Tārgales vēja ģeneratoru parkā tika uzstādītas 14 vēja turbīnas ar katras jaudu 4,2 MW un kopā 58.8 MW. Kopējais paredzamais vēja ģeneratoru parka gada ražošanas apjoms būs 155 GWh, kas ir pietiekami, lai apmierinātu vairāk nekā 50 000 mājsaimniecību gada enerģijas vajadzības, padarot šo parku par lielāko vēja ģeneratoru parku Latvijā. Vēja turbīnas piegādās pasaulē vadošais vēja turbīnu ražotājs Vestas, un to galu augstums būs 152 metri. Ieguldījumu kopējās izmaksas ir 70 miljoni eiro. Projekta galvenais būvuzņēmējs bija būvniecības uzņēmums OÜ Nordecon Betoon sadarbībā ar Verston OÜ un AS Connecto Eesti, kā arī tika iesaistīti vairāki vietējie uzņēmumi un apakšuzņēmēji.

  Utilitas Wind pavasarī iegādājās arī vienu no lielākajām strādājošajām vēja elektrostacijām Latvijā – Grobiņas vēja parku ar 33 vēja turbīnām un kopējo jaudu 20 MW. Uzņēmuma mērķis ir paplašināt savu ražošanas portfeli visā reģionā, sadarbojoties ar valsti, vietējām iestādēm, kopienām, zemes īpašniekiem un citām ieinteresētajām personām.

  Igaunijā Utilitas attīsta gan jūras, gan sauszemes vēja ģeneratoru parkus, un sagaidāms, ka pirmie sauszemes vēja ģeneratoru parki tiks uzsākti būvēt jau šogad. Plānotajam jūras vēja ģeneratoru parkam Sāre-Livi Baltijas jūrā, ir uzsākta būvatļaujas izsniegšanas procedūra un ietekmes uz vidi novērtējums. Jūras vēja ģeneratoru parka projektēšana un būvniecība notiks no 2025. līdz 2027. gadam.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  2 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Mahmuds
  16.06.2022 22:02

  Parks ir pabeigts vai nē? “Vēja turbīnas piegādās pasaulē vadošais vēja turbīnu ražotājs Vestas, un to galu augstums būs 152 metri. ” Šie teikumi ir nākotnes formā.

  grh
  17.06.2022 00:21
  Reply to  Mahmuds

  Jā, raksts ir maldinošs. Tāpat arī
  “Igaunijā Utilitas attīsta gan jūras, gan sauszemes vēja ģeneratoru parkus, un sagaidāms, ka pirmie sauszemes vēja ģeneratoru parki tiks uzsākti būvēt jau šogad. ”

  Rodas sajūta, ka kāds ir sakopējis šajā rakstā vecu info un nav pārlasījis.
  Kas attiecas uz Tārgali – nesen tur vēl pēdējai turbīnai krāmēja virsū spārnus. Vairāk kā puse jau griezās.

  IMG_1103.JPG
  Reklāma