Reklāma

Policija izmantojusi Apple AirTag piekariņu sērijveida zagļa noķeršanai

Jaunākie raksti

Samsung uzskata, ka salokāmie viedtālruņi trīs gados apdzīs Galaxy S modeļus

Samsung paši uzskata, ka lokano ekrānu viedtālruņi tikai tagad sāk uzņemt apgriezienus. Sagaidāms, ka lokano ekrānu viedtālruņi tuvāko trīs...

Xiaomi oficiāli izziņojis Mix Fold 2 salokāmo viedtālruni

Xiaomi Mix Fold 2 ir vēl viens šī gada lokanā ekrāna viedtālrunis, kura uzdevums ir vismaz nedaudz papurināt Samsung...

Kāds vīrietis Lielbritānijā apcietināts, jo ar “AirTag” izsekojis savu bijušo draudzeni

Izsekošanas piekariņi ir praktiski situācijās, kad jāsameklē kāda nozaudēta lieta, piemēram, naudas maks vai telefons. Tomēr domāju, ka neviens...

“SpaceX” orbītā nogādājis jau 3000 “Starlink” satelītu, taču saskaras ar problēmām

Īlona Maska vadītais uzņēmums "SpaceX" turpina izvērst savu ātrgaitas satelītu interneta projektu "Starlink", šīs nedēļas sākumā orbītā nogādājot vēl...

Apple paredz augstu pieprasījumu pēc iPhone 14 viedtālruņiem

Uzņēmums Apple, neskatoties uz ekonomisko situāciju pasaulē, paredz, ka arī šajā rudenī būs pietiekami liels pieprasījums pēc nākamajiem iPhone...

Apple AirTag iznāca pirms nedaudz vairāk nekā gada, bet jau uzreiz AirTag pielietojumu ideju skaits burtiski eksplodējis. Ar AirTag izsekoti sūtījumi, veiktas dažādas pakalpojumu pārbaudes, ko citādāk izsekot nebūtu iespējams. Un nu ar AirTag ķerti zagļi.

Policija Ziemeļkarolīnā (ASV) izmantojusi AirTag un Find My lietotni, lai noķertu sērijveida zagli. Zaglis nozadzis kārtējo priekšmetu, šoreiz mugursomu, kas bijusi aprīkota ar AirTag. Policija izsekojusi AirTag un mēģinājusi zagli noķert mājās, bet zaglis aizmucis ar visu somu un AirTag tajā.

Pēc kāda laika policija atkal atradusi AirTag atrašanās vietu un šoreiz zaglis noķerts. Izrādījies, ka zaglis jau iepriekš vairākkārt arestēts par līdzīgiem nodarījumiem.

Apple gan pēdējā laikā uzlabo AirTag, lai ar to nebūtu iespējams izsekot cilvēkus. Ja AirTag ir kādu laiku nošķirts no sava īpašnieka, tas sāks izdot skaņas, kad to pakustinās.

Avots9to5mac
Reklāma

7 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
7 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene
15.06.2022 10:09

Bija doma aprīkot bērniem velosipēdus ar airtag, lai apgrūtinātu dzīvi velo zagļiem, bet ja šie pīkstēs, un signalizēs par savu esamību, tad būs jāmeklē cits variants.

aignasty
15.06.2022 11:02
Reply to  Skābene

Es domāju savā segway stāvdrāzī ielikt, pofig ka pīkst, tieši labi, neviens negrābstīsies.

grh
15.06.2022 11:49
Reply to  Skābene

Viņš pīkst ļoti klusi. Ja iepakosi kādā lupatiņā vai labi izolējošā materiālā, tad neviens viņu nedzirdēs. Velo ir daudz vietu, kur viņu var ievietot.

davix
15.06.2022 11:19

Šī ir ļoti interesanta situācija, kad tehnoloģiju attīstība vienlaicīgi rada gan ieguvumu, gan arī var radīt apdraudējumu. Tik brīvi pieejama izsekošanas ierīce, ko var izmantot gan labiem, gan ne tik labiem nolūkiem.

Vai tas beigsies līdzīgi kā ar sejas atpazīšanas tehnoloģiju iespējām, kuras tomēr apturēja kā plaša patēriņa preci, lai nevaram iemest bildi vienkārši google meklētājā, lai noskaidrotu personu?

Usinss
15.06.2022 12:23
Reply to  davix

Airtags jau nav pirmā šāda tipa iekārta. Vienkārši tā ir padarīta muļķu droša, ieslēdz un aizmirsti tips.

davix
15.06.2022 12:36
Reply to  Usinss

Ir rekomendējamas varbūt pat mēģinātas kādas līdzīgas alternatīvas?

digitalk
15.06.2022 14:44
Reply to  davix

āboļa izvērstais iekārtu izsekošanas tīkls ir tik liels, ka īstu konkurentu nav.

Reklāma